Pierwsze podkopy pod murem na granicy z Białorusią

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Straż Graniczna / Fot. Twitter/ Straż Graniczna

Ponad 50 kilometrów ogrodzenia powstało dotąd na granicy z Białorusią. Reporter radia RMF FM poinformował, że ogrodzenie zostało uszkodzone po stronie białoruskiej. W Kuźnicy Białostockiej odnaleziono również głęboki podkop.

W jednym przypadku ktoś przepiłował elementy metalowe w jednym z przęseł. Powstały w ten sposób otwór ma mniej więcej 30 centymetrów szerokości, co umożliwia przejście przez zaporę. Tymczasowo zabezpieczono to miejsce drutem kolczastym. 

Drugie uszkodzenie to nadpiłowanie przęsła. Według informacji pozyskanych przez dziennikarza radia RMF FM, uszkodzenia są dziełem albo białoruskich funkcjonariuszy, albo dobrze wyposażonych przez Białorusinów imigrantów.

W okolicach Kuźnicy Białostockiej wykryto także głębokie podkopy pod ogrodzeniem. Powstały pod fundamentami, na którym stoi płot. Najprawdopodobniej nie zostały wykorzystane do nielegalnego przekroczenia granicy. 

Strażnicy twierdzą, że uszkodzeniom i podkopom łatwiej będzie przeciwdziałać, gdy na konstrukcji zgodnie z planami zostaną zamontowane urządzenia elektroniczne monitorujące i wykrywające ruch.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY