Nowe sankcje na Rosję. Londyn zaciska pas oligarchom i bankom

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Londyn. Wielka Brytania

Londyn. Wielka Brytania / Fot. Pixabay

Wielka Brytania wprowadziła w środę zakaz eksportu usług profesjonalnych do Rosji oraz nałożyła sankcje na kolejne osoby i podmioty. Minister biznesu Kwasi Kwarteng zaznaczył, że Londyn zwiększa presję ekonomiczną na Kreml.
  • Minister biznesu Kwasi Kwarteng poinformował o nowych sankcjach Wielkiej Brytanii nałożonych na Rosję
  • Objęto nimi rosyjskie przedsiębiorstwa korzystające z usług doradczych m.in. w zakresie księgowości, czy zarządzania
  • Według brytyjskiego rządu, rosyjski przemysł uzależniony jest od usług profesjonalnych
  • Zobacz także: Kolejny pakiet sankcji. UE całkowicie rezygnuje z rosyjskiej ropy

Zakaz eksportu usług oznacza, że rosyjskie przedsiębiorstwa nie będą mogły korzystać z brytyjskiej pomocy m.in. w zakresie księgowości, doradztwa, zarządzania czy public relations. Stanowiły one do tej pory 10 proc. rosyjskiego importu w tych sektorach. Jak wskazuje brytyjski rząd, rosyjska produkcja przemysłowa i eksport w dużej mierze są uzależnione od zachodnich firm świadczących usługi profesjonalne.

Nasz eksport usług profesjonalnych jest niezwykle cenny dla wielu krajów i właśnie dlatego zamykamy Rosji dostęp do nich. Ograniczając dostęp Rosji do naszych światowej klasy konsultantów ds. zarządzania, księgowych i firm PR, zwiększamy presję ekonomiczną na Kreml, aby zmienił kurs

– oświadczył minister biznesu Kwasi Kwarteng.

Czytaj więcej: Rosjanie grożą NATO. Szojgu: “Każdy transport broni będzie zniszczony”

Brytyjskie sankcje na przedsiębiorstwa

Sankcjami objęto m.in. Wszechrosyjską Państwową Kompanię Telewizyjną i Radiową, czyli głównego publicznego nadawcę radiowo-telewizyjnego, zajmujące się szerzeniem rosyjskiej propagandy agencję informacyjną InfoRos, stronę internetową SouthFront, think-tank Strategic Culture Foundation, a także kilkoro dziennikarzy i korespondentów mediów, w tym z państwowego nadawcy i dziennika “Komsomolska Prawda”.

Wśród osób i podmiotów spoza sektora mediów, na które nałożono sankcje, znaleźli się m.in. wiceminister obrony Nikołaj Pankow, prezesi banków Sowkombank i Otkrytije Bank oraz producent ciężarówek Kamaz.

Jak podkreślił brytyjski rząd w wydanym oświadczeniu, od momentu rosyjskiej napaści na Ukrainę, nałożył już sankcje na ponad 1600 osób i podmiotów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY