Kubala: Mamy różnorodność w redakcji Mediów Narodowych [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kubala

Paweł Kubala / Fot. Archiwum Pawła Kubali

Wewnątrz redakcji Mediów Narodowych, tak jeżeli chodzi o tę część portalową, jak i o telewizyjną, są osoby o różnych poglądach, przeszłości czy doświadczeniu. Choć każde medium ma swoją określoną linię redakcyjną, to ta różnorodność ma istotny wpływ na ostateczny kształt pojawiających się u nas materiałów - mówi Paweł Kubala, Sekretarz Redakcji Portalu Media Narodowe.

Zobacz także: Szwecja i Finlandia blisko NATO. Trwają ostatnie ustalenia

Piotr Motyka: W jaki sposób portal Mediów Narodowych radzi sobie z komentarzami, które mogą zostać uznane za przekraczające standardy netykiety?

Paweł Kubala: Przez długi czas komentarze pod naszymi artykułami nie były specjalnie kontrolowane. Jednak wraz ze wzrostem zainteresowania naszym portalem pojawiło się także więcej internetowych trolli, chamskich komentarzy, spamu. Co za tym idzie, zaczęło docierać do nas coraz więcej skarg od czytelników i apeli, żebyśmy coś z tym zrobili. Od pewnego czasu więc komentarze są ręcznie przeglądane przez redakcję. Natomiast niewykluczone, że wkrótce wdrożymy rozwiązania w pewnym stopniu automatyzujące te działania, tym samym odciążając redakcję.

Czy zarzuty o stronniczość portalu Mediów Narodowych są uzasadnione?

Paweł Kubala: Wewnątrz redakcji Mediów Narodowych, tak jeżeli chodzi o tę część portalową, jak i o telewizyjną, są osoby o różnych poglądach, przeszłości czy doświadczeniu. Choć każde medium ma swoją określoną linię redakcyjną, to ta różnorodność ma istotny wpływ na ostateczny kształt pojawiających się u nas materiałów. Często, kiedy widzę w mediach społecznościowych, że ktoś stawia nam zarzut o stronniczość, podrzucam w dyskusji linki do artykułów z kilku ostatnich dni, które świadczą o fałszywości takiej tezy. Jak to mówią – prawda broni się sama – choć ja bym dodał, że trzeba pamiętać, aby podrzucić do niej link.

Piotr Motyka: Jak Pan skomentuje przejęcie Twittera przez Elona Muska i co to oznacza dla wolności w mediach społecznościowych?

Paweł Kubala: Gorzej raczej nie będzie. Główne portale społecznościowe w ostatnich latach były znane z blokowania profili niepoprawnych osób i organizacji, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wiele osób łączy z Elonem Muskiem nadzieje, że przynajmniej w przypadku Twittera takie praktyki zostaną ukrócone. Myślę, że z ocenami należy się wstrzymać przez kilka pierwszych miesięcy. Zobaczymy, jakie pierwsze decyzje podejmą nowe władze portalu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY