Egzaminy maturalne zaczynają się już dzisiaj. Ile osób do nich przystąpi?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
egzaminy maturalne

Egzaminy maturalne rozpoczną się już dzisiaj o godzinie dziewiątej. Uczniowie przystąpią do obowiązkowego pisemnego języka polskiego na poziomie podstawowym.
  • Egzaminy maturalne rozpoczną się już dzisiaj od pisemnego języka polskiego na poziomie podstawowym
  • Jak podaje portal polskieradio.pl, w tym roku do matur przystąpi około 300 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia
  • Zdający nie będą musieli już nosić maseczek na twarzach dzięki wycofaniu obostrzeń sanitarnych
  • Po południu odbędzie się egzamin z łaciny i kultury antycznej; nie będzie on jednak obowiązkowy, gdyż należy do grupy przedmiotów z poziomu rozszerzonego
  • Zobacz także: Wołodymyr Zełenski: Siedzieli w schronach przez ponad dwa miesiące. Jedno z dzieci ma 6 miesięcy

Egzaminy maturalne czas zacząć

Około 300 tysięcy absolwentów liceów, techników i szkół branżowych II stopnia przystąpi dzisiaj do egzaminu dojrzałości z języka polskiego. Podobnie jak w roku ubiegłym, egzamin maturalny będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu 2020 roku, a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

W czwartek maturzyści napiszą egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Ostatni z egzaminów obowiązkowych to pisemny język obcy, który odbędzie w piątek. Każdego roku najwięcej uczniów wybiera tutaj język angielski.

Powodzenia tegorocznym maturzystom życzył prezydent Andrzej Duda.

Drodzy Maturzyści! Jutro rano zaczynacie swój maraton egzaminacyjny, jedną z najważniejszych prób w życiu. Razem z Agatą życzymy Wam sił, mądrości, wiary w sukces i świetnych wyników. Niech spełnią się wasze marzenia i plany! Powodzenia!

– napisał na Twitterze prezydent.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY