Media Narodowe na celowniku Rosjan. Chcieli się włamać na nasze konta mailowe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Media Narodowe zostały zaatakowane przez rosyjskich hakerów w piątek późnym wieczorem oraz w sobotę w południe. W sprawie wypowiedział się dyrektor zarządzający MN oraz wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Tomasz Kalinowski.
  • W piątek dyrektor zarządzający Mediów Narodowych Tomasz Kalinowski odnotował próbę ataku na swoje konto mailowe
  • Następnego dnia oficjalne konto mailowe kanału Mediów Narodowych w serwisie YouTube zostało zaatakowane przez hakerów z terytorium Federacji Rosyjskiej
  • Zobacz także: Dziś Dzień Flagi. Nie zapomnij wywiesić biało-czerwonej!

Media Narodowe ofiarą ataku hakerskiego

W piątek późnym wieczorem miałem próbę włamania na swoje prywatne konto e-mail. Natomiast w sobotę w południe ktoś z terytorium Rosji włamał się na konto mailowe kanału YouTube Mediów Narodowych i chciał zmienić numer bezpieczeństwa.

– powiedział Tomasz Kalinowski w rozmowie z naszym portalem.

Na potwierdzenie zaistniałych ataków, wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zamieścił na Twitterze zrzuty ekranu dokumentujące niepokojącą nas sytuację.

Cyberbezpieczeństwo to niepodległość państwa

Pandemia koronawirusa spowodowała, że nasze życie stało się jeszcze bardziej cyfrowe. Smartfony, komputery i Internet towarzyszą nam już na każdym kroku życia i coraz bardziej uzależniają przeróżne płaszczyzny egzystencji od technologii. Rodzi to bardzo niepokojące scenariusze, zwłaszcza dla państw znajdujących się na celowniku imperialistycznych zakus mocarstw.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powołał w lutym kolejny rodzaj sił zbrojnych – Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Jednostka będzie specjalizować się w obronie Polski w wymiarze cyfrowym.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w XXI wieku cyberataki stały się zagrożeniem i rodzajem broni, z którego korzysta m.in. nasz sąsiad. Wojska Obrony Cyberprzestrzeni to jest regularne wojsko. Pragnę to potwierdzić. Siły te będą pełniły działania defensywne, jak i ofensywne. Dzięki tym działaniom Polska jest bardziej bezpieczna.

– mówił w lutym szef resortu obrony.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Media Narodowe

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY