Sawicki (PSL): Obawiam się, że Putin może użyć broni masowego rażenia

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Sawicki

Marek Sawicki PSL / Fot. PAP/Tomasz Gzell Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Obawiam się, że Putin może użyć broni masowego rażenia. Nie zdziwiłbym się, gdyby miał testować to, również na państwach NATO. W Polsce? A dlaczegóż by nie? - powiedział Marek Sawicki z PSL na antenie Radia Zet.
  • Możliwość użycia broni masowego rażenia w Polsce?
  • Ludzie z innych krajów EU współczują Polsce i Polakom, że musza przez to wszystko przechodzić. Mówią: ,,Przecież to przy waszej granicy.
  • To nie są żadne strachy na lachy. Putin nie ma żadnej kontroli, żadnego aparatu. On rządzi samodzielnie – powiedział Marek Sawicki z PSL
  • Inflacja nie odpuszcza. Nowe dane GUS przebiły najgorsze prognozy analityków

Od początku wojny na Ukrainie zastanawiamy się co dalej. Zarówno Polska, jak i inne kraje europejskie, przyjęliśmy tysiące a może nawet miliony ukraińskich uchodźców. Cały świat żyje wydarzeniami napływającymi codziennie z Ukrainy. Część ,,narodu europejskiego” trzęsie się ze strachu, co będzie dalej? Czy to kiedyś się skończy? Ludzie z innych krajów EU współczują Polsce i Polakom, że musza przez to wszystko przechodzić. Mówią: ,,Przecież to przy waszej granicy. Jak sytuacja w Polsce? Boicie się?

Zobacz też: Rekordowy ładunek paliwa z Arabii Saudyjskiej

Oczywiście jesteśmy dumni z naszych rodaków, że nie są obojętni na ludzie cierpienie i potrafią się jednoczyć w imię wolności i uciśnionego narodu. Tylko co dalej? Czy Polska też poniesie konsekwencje, jakie podupadający na zdrowiu Putin może wobec Polski zastosować? Od jakiegoś czasu mówi się głośno o możliwości jądrowego ataku na Polskę. Czy obawy są słuszne? Czy nasi rodacy powinni rzeczywiście się obawiać szaleństwa Władimira Putina? Czy czujemy się zastraszeni przez rosyjskiego mocarza?

Groźby użycia broni jądrowej?

Obawiam się, że Putin może użyć broni masowego rażenia. Nie zdziwiłbym się, gdyby miał testować to, również na państwach NATO. W Polsce? A dlaczegóż by nie?

– powiedział Marek Sawicki z PSL na antenie Radia Zet.

To nie są żadne strachy na lachy. Putin nie ma żadnej kontroli, żadnego aparatu. On rządzi samodzielnie. Jedyna nadzieja w tym, że ci, którzy będą nieśli te teczkę, to jej nie doniosą.

– stwierdził polityk

Czesz być na bieżąco? Czytaj codziennie: medianarodowe.com

planeta.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY