Rządowa pomoc Ukraińcom. Polski podatnik tego nie wytrzyma

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Michał Wójcik

Michał Wójcik / Fot. PAP/EPA/Rafał Guz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Solidarna Polska kilka dni temu przedstawiła pomysł, aby polskie państwo wstrzymało płatność składek na rzecz Unii Europejskiej. Chciano w ten sposób wymusić, aby Bruksela postanowiła w końcu wesprzeć finansowo państwa przyjmujące ukraińskich uchodźców. Minister przy premierze Michał Wójcik ujawnił jednak szokujące informacje, które będą miały ogromne i negatywne skutki dla polskiej gospodarki i społeczeństwa.
  • Polskie władze od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę bardzo aktywnie wspierają wschodnich sąsiadów w potrzebie
  • Do naszego kraju przyjechało około 3 mln ukraińskich uchodźców, którzy otrzymali ogromne wsparcie od rządu i od zwykłych Polaków
  • Jednakże, za każdą pomocą stoją środki finansowe, które należy uiścić
  • Dlatego polskie władze równie bardzo aktywnie walczą z Komisja Europejską, aby ta udzieliła dofinansowania na pomoc dla uchodźców
  • Z kolei minister bez teki Michał Wójcik wspomniał, że do końca 2022 r. Polska może wydać nawet 22% z polskiego budżetu na nie zaplanowaną pomoc
  • Zobacz także: Zbigniew Ziobro: UE blokuje środki, które są kredytem poręczonym również przez Polskę

Podczas ostatniej konferencji prasowej, przedstawiając propozycję Solidarnej Polski złożoną Radzie Ministrów przedstawiciel tego ugrupowania minister bez teki Michał Wójcik ujawnił, że według obecnych przewidywań Polska przeznaczy do końca bieżącego roku znaczną część budżetu na pomoc dla ukraińskich uchodźców.

Mowa nawet o 10, a nawet 22% budżetu polskiego państwa. Przy tak szaleńczym rozdawnictwie istnieje duża szansa na to, że Polacy mocno odczują pomysły rządu. Nie należy, więc dziwić się próbom partii Zbigniewa Ziobry, że ta próbuje wymusić na Brukseli wsparcie finansowe dla Polski i krajów wspierających Ukraińców.

Koszt pomocy Ukrainie wyniesie w tym roku od 10 do 22 proc. budżetu polskiego państwa. Czy KE stanie na wysokości zadania? Turcja w 2014-15 r. otrzymała 6 mld euro na wsparcie uchodźców.

– przekazał minister Michał Wójcik.

Czytaj więcej: Elon Musk dostał ostrzeżenie od Unii Europejskiej: “Twitter będzie musiał dostosować się…”

Polacy oburzeni skandaliczną informacją

Słowa ministra Wójcika wywołały w sieci prawdziwą falę oburzenia. Polscy internauci jasno wyrazili swoją dezaprobatę dla niebywałej skali pomocy socjalnej, na którą nie mogą liczyć w pierwszej kolejności Polskie rodziny, czy bezdomni.

Jak wstępnie wyliczyli komentatorzy, według zapowiedzi polityka Solidarnej Polski, nasze państwo może wydać od 50 do 100 mld złotych z budżetu, wyłącznie na pomoc ukraińskim uchodźcom. Warto tutaj pochylić się nad stanem polskich dochodów, które na 2022 r wg. przyjętej ustawy budżetowej miały wynieść 491,9 mld złotych. Z kolei rząd zaplanował, aby w tym roku wydać na rozwój państwa 521,8 mld złotych. W ten sposób deficyt byłby na poziomie 29,9 mld złotych. Należy jednak pamiętać, że większość wydatków trafia na bieżące potrzeby administracyjne i zatwierdzone przez Sejm programy rządowe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY