Mateusz Morawiecki: Byliśmy przygotowani na wstrzymanie gazu z Rosji

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki i Olaf Scholz / Fot. PAP/Krystian Maj Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Mateusz Morawiecki przebywał we wtorek z wizytą w Berlinie, gdzie spotkał się z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. Szef polskiego rządu odniósł się do wczorajszej decyzji Gazpromu o wstrzymaniu dostaw gazu do Polski.

Mateusz Morawiecki: Byliśmy na to przygotowani

Otrzymaliśmy groźby ze strony Gazpromu w sprawie wstrzymania dostaw gazu; Polska przygotowywała się wcześniej do dywersyfikacji dostaw surowca, ochronimy naszą gospodarkę i Polaków przed tym krokiem Rosji.

– powiedział we wtorek w Berlinie premier Mateusz Morawiecki.

Tak, jak podkreślałem już wielokrotnie, Polska przygotowywała się wcześniej do dywersyfikacji gazu i do pozyskiwania gazu z różnych kierunków i nawet jeszcze przed uruchomieniem Gazociągu Bałtyckiego będziemy w stanie ochronić naszą gospodarkę, ochronić gospodarstwa domowe, ludzi, Polaków przed tak dramatycznym krokiem ze strony Rosji.

– oświadczył szef rządu.

Mamy nasze magazyny wypełnione w 76 procentach, to jest wysoki poziom wypełnienia, dużo wyższy niż w większości krajów Europu. Będziemy mogli czerpać z tych naszych zasobów, jak również pozyskiwać gaz ze wszystkich możliwych innych kierunków.

– przekonywał premier.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY