Media Narodowe promują antysemicką książkę? Bzdura! Wyjaśniamy

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Media Narodowe

Książka "Poznaj Żyda!" już przed wojną cieszyła się wielką popularnością. / fot. Media Narodowe

Media Narodowe stały się celem ataku po udziale w promocji wielokrotnie wznawianej książki "Poznaj Żyda!" przedwojennego pisarza i publicysty Teodora Jeske-Choińskiego.
  • Media Narodowe zostały zaatakowane przez mainstreamowe media
  • Powodem dziennikarskiej napaści okazał się rzekomy antysemityzm
  • O sprawie jako pierwsza napisała “Rzeczpospolita”: Redakcja wyraziła oburzenie w związku z książką “Poznaj Żyda” wydaną przez Magna Polonia
  • Dziennikarzom nie spodobała się “antysemicka” okładka nawiązująca do popularnego, krążącego od lat prześmiewczego mema
  • Teodor Jeske-Choiński to zapomniany i wyklęty przez sanację, komunistów i liberalny salon III RP autor oraz intelektualista, niezwykle popularny przed II wojną światową
  • O komentarz w sprawie poprosiliśmy wydawcę książki, Przemysława Holochera
  • Holocher wskazuje, że na stronach “Poznaj Żyda!” nie uświadczymy jakiejkolwiek nienawiści do Żydów, zamiast niej czytelnik ma możliwość zapoznania się z suchymi faktami
  • Przedwojenny publicysta dotknął w ocenie Holochera “jądra ciemności”, gdyż z wielką pieczołowitością prześledził psychologię żydowską oraz swoisty trybalizm tej grupy etnicznej
  • Zobacz także: Sąd oddalił pozew organizacji LGBT w sprawie kampanii Fundacji Pro-prawo do życia

Media Narodowe nie promują antysemickiej książki

16 stereotypowo przedstawionych Żydów, którzy na ramionach mają opaski z napisami m.in. „rzetelna prasa”, „LGBT” albo „wolne sądy” – takie rysunki trafiły na okładkę nowego wydania książki „Poznaj Żyda!” przedwojennego publicysty Teodora Jeske-Choińskiego. Jej promocję przeprowadził w Wielką Sobotę kanał na YouTubie Media Narodowe.

– czytamy na łamach “Rzeczpospolitej”.

Alarmujący dziennik pociągnął za sobą kolejne media, które z radością przystąpiły do ataku na nasze stowarzyszenie. Problem polega jednak na tym, że książka “Poznaj Żyda” poza obrażającą uczucia liberałów okładką to głębokie studium poruszające aspekty historyczne i psychologiczne narodu żydowskiego. Ale żeby się o tym przekonać, legendarną publikację najpierw trzeba w ogóle chcieć przeczytać.

Rozmawiamy z wydawcą

O komentarz w sprawie poprosiliśmy Przemysława Holochera, wydawcę książki.

Teodor Jeske-Choiński to autor przedwojenny, zapomniany w obecnych czasach. W swojej epoce był pisarzem niezwykle cenionym, przyjaźnił się z Henrykiem Sienkiewiczem, pisał liczne rozprawy historyczne i wykazywał się na tej płaszczyźnie dużo bardziej realistycznym podejściem, pisał mniej “ku pokrzepieniu serc”. Był człowiekiem bardzo dobrze wykształconym, studiował w Wiedniu i Pradze. Mało kto wie, że Choiński był autorem terminu “pozytywizm”, goszczącego przecież od lat w podręcznikach szkolnych. W czasach międzywojnia już Sanacja robiła wszystko, by ocenzurować jego prace. Prawdziwa katastrofa dla Choińskiego nastąpiła jednak po II wojnie światowej, kiedy jego publikacje trafiły do komunistycznego indeksu ksiąg zakazanych. Dopiero w latach 60-tych dla autora nastała swego rodzaju “odwilż”. Jego książki zaczęły trafiać na półki w bibliotekach. Ale “Poznaj Żyda” miała, że tak powiem, założony kaganiec i nie była dostępna dla przeciętnego czytelnika aż do lat 90-tych.

– wskazuje właściciel wydawnictwa Magna Polonia.

W mojej opinii Teodor Jeske-Choiński dotknął jądra ciemności. Badał historię Żydów, ich przekonanie o “wybraństwie”, nienawiść do innych narodów. Bardzo rzetelnie opisał całą ich mentalność i egzotyczność w odniesieniu do nauk Talmudu i rabinów. Pokuszę się o stwierdzenie, że autor prześledził całą psychologię narodu żydowskiego od starożytności do czasów mu współczesnych. Ta książka to niezwykłe studium psychologii narodu żydowskiego.

– podkreśla Holocher w rozmowie telefonicznej z redakcją Mediów Narodowych.

Pani dr Anna Tatar ze stowarzyszenia “Nigdy Więcej” twierdzi, że Choiński popierał pogromy. To nieprawda. Autor tylko wskazywał megalomanię i pychę narodu żydowskiego, które powodowało wzburzenie i popychało autochtonów do rozprawienia się z nim drogą przemocy. Nie usprawiedliwiał tego, mówił tylko o przyczynie i skutku. Przeciwnicy autora wskazują na ukuty przez Choińskiego termin “plemię pasożytnicze”, który pojawia się już na samym początku książki. Na kolejnych stronach autor przytacza logiczną argumentację na potwierdzenie swojej tezy. Odnoszę wrażenie, że mało kto z najbardziej oburzonych się z nią zapoznał.

– stwierdza Holocher.

Autor nie pałał nienawiścią do Żydów

Choiński w żadnym wypadku nie pałał nienawiścią do Żydów. Po prostu opisał to, o czym mówić było i nadal nie można. Myślę, że to właśnie ta prawda rozsierdziła redaktorów Rzeczpospolitej. W tym miejscu przytoczę ciekawostkę: W 2021 roku 40 procent akcji właścicieli “Rz” zostało wykupione przez spółkę Plurais pośrednio stworzoną dzięki pieniądzom Georga’a Sorosa. To komentuje się samo.

– przytacza wydawca “Poznaj Żyda!”.

Zdecydowaliśmy się na tę okładkę, bo wydając po raz kolejny “Poznaj Żyda” chcieliśmy dotrzeć do osób młodych. Może się ona wydać nieco infantylna, niepoważna. Ale nawiązując do popularnego internetowego mema chcieliśmy podkreślić, że często ludzie boją się tematyki żydowskiej w obawie przed skazaniem się na anatemę. To przesądy polskiego inteligenta. Okładka nie licuje z treścią książki, jest prześmiewcza i satyryczna. Treść natomiast jest dla kontrastu bardzo poważna.

– podsumowuje Przemysław Holocher.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Media Narodowe

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY