Donald Tusk zaatakował Kościół. “Na naszych oczach bankrutuje”. Wtórował mu ksiądz

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
rząd

Warszawa, 02.04.2022. Przewodnicz¹cy Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (C) podczas oficjalnego otwarcia Konwencji Krajowej Nowoczesnej z goœcinnym udzia³em liderów partii Koalicji Obywatelskiej w Hotelu Sound Garden w Warszawie, 2 bm. (amb) PAP/Mateusz Marek / fot. PAP/Mateusz Marek Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Donald Tusk odwiedził w poniedziałek Krosno w województwie podkarpackim. Podczas spotkania z mieszkańcami polityk dał upust swojemu skrywanemu na co dzień antyklerykalizmowi.
  • Donald Tusk wybrał się na Podkarpacie, gdzie spotkał się m.in. z mieszkańcami Krosna
  • Podczas spotkania głos zabrał m.in. ksiądz Roman Jagiełło, proboszcz parafii polskokatolickiej Dobrego Pasterza w Łękach Dukielskich
  • Kapłan skrytykował “sojusz tronu z ołtarzem” twierdząc, że obecnie przymierze takie zawarte jest między Kościołem i PiS
  • Tyrady o zerwaniu państwa z Kościołem nie przeszkodziły jednak kapłanowi uczestniczyć w spotkaniu o charakterze politycznym
  • Tusk stwierdził, że jego osoba jest celem nieustannych ataków ze strony hierarchów kościelnych
  • Zobacz także: Donald Tusk: Polacy powinni pokazać, że chcą być Europejczykami

Donald Tusk zaatakował Kościół

Mamy dzisiaj do czynienia w Polsce z Kościołem, jako instytucją polityczną, która nie finansowo, ale politycznie na naszych oczach bankrutuje.

– powiedział Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Krosna.

Przewodniczący PO zapowiedział, że po wygranych wyborach “wyleczy państwo” z zależności od niektórych duchownych. Tuskowi wtórował ksiądz Roman Jagiełło, proboszcz parafii polskokatolickiej Dobrego Pasterza w Łękach Dukielskich. Politykujący kapłan postuluje, aby zaprzestać dotowania przez państwo lekcji katechezy oraz działalności dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka.

Naszym, ludzi Kościoła, marzeniem jest, żeby jak wygra pan wybory i zostanie pan premierem, żeby Kościół wrócił na swoje miejsce, tak jak dawniej było.

– mówił ks. Jagiełło.

Jestem obiektem niechęci i politycznych ataków ze strony hierarchów kościelnych. Arcybiskup (Marek) Jędraszewski, mam wrażenie, rozumie swoją posługę, jako przede wszystkim nieustanną konfrontację ze mną czy z opozycją.

– przekonywał mieszkańców Tusk.

Wydaje mi się, że czas przywilejów finansowych dla Kościoła kończy się i tak nieuchronnie. Moim zdaniem prawdziwym, problemem – i mówię to jako katolik, ba – jestem do końca maja liderem europejskiej chrześcijańskiej demokracji – mamy dzisiaj do czynienia z Kościołem w Polsce jako instytucją polityczną, która nie finansowo, ale politycznie właśnie na naszych oczach bankrutuje, bo cała, prawie bez reszty zaangażowała się w złą politykę po stronie władzy, bardzo często przeciwko ludziom.

– mówił przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY