Kamizelki odblaskowe…dla kur? Kuriozalny pomysł niemieckiego ministra rolnictwa [+WIDEO]

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Nimiecki minister rolnictwa chce kamizelek odblaskowych dla kur

Niemiecki minister rolnictwa Cem Ozdemir / Fot. Twitter

Cem Ozdemir, federalny minister rolnictwa Niemiec, wywołał falę krytyki, publikując w mediach społecznościowych film, w którym mówi o dobroczynnych właściwościach kamizelek odblaskowych dla kur.

Niemiecki minister rolnictwa Cem Ozdemir na swoim najnowszym nagraniu zaprezentował malutkie kamizelki odblaskowe, które w przyszłości miałyby mieć ubrane kury. Na nagraniu wytłumaczył dlaczego rolnicy powinni zastosować jego pomysł.

W sklepach internetowych od dłuższego czasu są dostępne takie różnokolorowe kamizelki dla kur. Według propagatorów i obrońców zwierząt, takie kamizelki powinny mieć ubrane wszystkie kury z wolnego wybiegu. Ich zdaniem ochroni zwierzęta przed wypadkami komunikacyjnymi.

Jak przekonują obrońcy zwierząt, szczególnie kurom z wolnego wybiegu zdarza się sforsować ogrodzenie i wybiec na drogę, gdzie kończą swój żywot pod kołami pojazdów. Ekoterroryści optują nawet za tym, by wprowadzono obowiązek zakładania kamizelek dla kur

Ozdemir w opublikowanym nagraniu znajduje kolejne zalety ochronnych strojów dla drobiu. Wskazuje, że odblaskowe kamizelki mogą również uchronić kury przed atakami ptaków drapieżnych, np. jastrzębia. Kamizelki skutecznie ponoć odstraszają powietrznych łowców.

Wystąpienie Ozdemira pociągnęło jednak za sobą lawinę krytycznych komentarzy, nie tylko ze strony niemieckich rolników. Internauci pytają wprost, czy resort rolnictwa naprawdę nie widzi teraz ważniejszych spraw i problemów do rozwiązania. Wskazują na kryzys energetyczny, inflację, gwałtownie rosnące ceny i zagrożenie bezpieczeństwa żywnościowego Europy, w wyniku wojny na Ukrainie.

 Kamizelki odblaskowe dla kurczaków? Tym zajmują się teraz ministrowie, gdy emeryci nie dają rady zapłacić za prąd i gaz?

– zapytał jeden z komentujących.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

farmer.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY