Janusz Korwin-Mikke przekaże władzę Mentzenowi? “Działacze nie dowierzają”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Partia KORWiN

Janusz Korwin-Mikke. / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Janusz Korwin-Mikke w opinii komentatorów i wielu wyborców Konfederacji staje się coraz większym balastem dla ugrupowania. W piątek portal Salon24 ustalił, że prezes partii KORWiN ma przekazać w niej władzę Sławomirowi Mentzenowi.
  • Janusz Korwin-Mikke ma niebawem zrzec się prezesury w partii KORWiN wchodzącej w skład Konfederacji
  • Jeżeli do tego dojdzie, będzie to wydarzenie bez precedensu w historii politycznej kariery JKM
  • Władzę w trzonie Konfederacji miałby objąć dotychczasowy jej wiceprezes Sławomir Mentzen
  • Wbrew obiegowej opinii jest to informacja sprzed kilku tygodni i nie wynika z wczorajszego usunięcia Tomasza Grabarczyka
  • Niewykluczone, że Korwin-Mikke odda mandat poselski, a na jego miejsce do Sejmu wejdzie jego zięć Bartłomiej Pejo
  • Zobacz także: Artur Dziambor uderza w Mentzena: Miałeś, Sławku, złoty róg…

Janusz Korwin-Mikke przekaże władzę Mentzenowi?

Z ustaleń S24 wynika, że prezes J. Korwin-Mikke ma przekazać władzę w partii KORWiN S. Mentzenowi. Działacze nie dowierzają, ale następca nie zaprzecza. Niewykluczone, że Korwin-Mikke odda też mandat poselski, a na jego miejsce wejdzie do Sejmu… zięć.

– czytamy w piątek na łamach portalu Salon24.

Zaznaczmy, że to informacja sprzed kilku tygodni, więc decyzja nie jest związana z ostatnimi wydarzeniami w partii kontrowersyjnego polityka (o tym piszemy w dalszej części tekstu). Informacja o przekazaniu władzy przez prezesa Korwin-Mikkego szybko rozniosła się w strukturach jego partii, choć taka deklaracja miała paść w bardzo wąskim gronie.

– podaje następnie Salon24.

Jak zaznacza portal, szeregowi działacze partii nie kryją zdziwienia w związku z pojawiającymi się doniesieniami.

Co ciekawe, wiceprezes partii Sławomir Mentzen odmówił komentarza w sprawie i jednocześnie nie zaprzeczył ustaleniom portalu. Ten powołuje się na osoby zajmujące najwyższe funkcje w strukturach istniejącej od 2015 roku KORWiN.

Wśród pogłosek pojawia się również kwestia oddania mandatu poselskiego przez JKM. Jego miejsce miałby zająć zięć posła Bartłomiej Pejo. Polityk jest radnym w powiecie świdnickim (wybranym na kadencję 2018-2023), ale startował też do Sejmu w 2019 r. z drugiego miejsca na liście w Warszawie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Salon24

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY