Wrze w Konfederacji! Polityk partii KORWiN wyrzucony przez sąd. “Zdrada środowiska”

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tomasz Grabarczyk

Tomasz Grabarczyk. / Fot. Media Narodowe, YouTube.

Polityk partii KORWiN Tomasz Grabarczyk opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym poinformował o usunięciu go z ugrupowania.
  • Partia KORWiN podjęła decyzję o usunięciu ze swoich szeregów prezesa łódzkich struktur ugrupowania
  • Tomasz Grabarczyk przekonuje, że powodem wyrzucenia jest jego potępienie działań Władimira Putina
  • Inne zdanie mają działacze i sympatycy wolnościowców. Niektórzy twierdzą, że zdradził środowisko układając się z Robertem Winnickim
  • Zobacz także: Rosja odrzuciła propozycję wielkanocnego zawieszenia broni

Oficjalny powód

Na podstawie absurdalnych zarzutów ze strony Prezesa Janusza Korwin-Mikkego kierowanego przez Sławomira Mentzena oraz kilku członków Prezydium, zostałem decyzją sądu usunięty. Główny powód? Nazwanie Putina zbrodniarzem.

– czytamy w opublikowanym przez Grabarczyka oświadczeniu.

W dniu 4 kwietnia, tuż po informacjach o mordach na ludności cywilnej w Buczy, wziąłem udział w konferencji prasowej. Podczas której wraz z posłami Kuleszą i Winnickim powiedzieliśmy wprost, że Władimir Putin to zbrodniarz wojenny. Kilka dni później otrzymałem od Prezesa Janusza Korwin-Mikkego informację, że nie akceptuje on takiego stanowiska. A we wniosku do sądu partyjnego przeczytałem, że taka narracja była sprzeczna z wpisami Prezesa JKM i szkodliwa dla Partii. Na nic zdały się wyjaśnienia (w tym rozmowa w cztery oczy z Prezesem JKM), że żadnego oficjalnego stanowiska Partii w tej sprawie nie było. A na pewno nie są nim nocne wpisy Prezesa na Twitterze. Po prostu Putina nie można nazwać w Partii KORWiN zbrodniarzem.

– stwierdza gorzko Tomasz Grabarczyk.

Łódzki ex-działacz formacji nie wyrzekł się swojej oceny sytuacji na Ukrainie. Grabarczyk nadal podkreśla, że Władimir Putin prowadzi zbrodniczą, nieakceptowalną z wolnościowego punktu widzenia politykę.

Tak, uważam, że Władimir Putin jest zbrodniarzem. Nie, nie uważam, by bronił wartości europejskich. Jest to człowiek odpowiedzialny za śmierć tysięcy niewinnych ludzi i dramaty milionów obywateli Ukrainy. Żaden racjonalny polityk wyznający poglądy wolnościowe nie powinien brać w obronę mordercy. Pragmatyczna polityka międzynarodowa to jedno, ale są pewne rzeczy, których akceptować po prostu nie można. Myślałem, że w partii wolnościowej mam prawo wyrażać własne zdanie, skoro mogą to robić pozostali działacze. Najwidoczniej to zdanie musi być stanowiskiem “proputinowskim”. Dziwi mnie postawa Sławomira Mentzena, który akceptuje taki stan rzeczy.

– napisał na Facebooku były polityk ugrupowania.

Jednocześnie Grabarczyk zapewnił, że choć kończy swoją działalność w KORWiN, to nie rezygnuje z dalszego współtworzenia Konfederacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Komentarze środowiska

Arkadiusz Jarosz z partii KORWiN sugeruje, że Grabarczyk nie ujawnił całej prawdy o wyrzuceniu z partii. Napisał: “Ze swoim oświadczeniem może byś @grabarczyktomek poczekał na pisemne uzasadnienie Sądu partii KORWiN, bo nie wszystko co napisałeś jest prawdą, całą prawdą i tylko prawdą! Pozdrawiam”.

Jeszcze ostrzej wypowiedzieli się sympatycy partii: “Powód? Zdrada środowiska, układanie się z narodowcami, wchodzenie w tyłek Kukuńkowi – to powody, za które wyleciałeś”

Facebook

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY