Daniel Obajtek prezesem kolejnej spółki. Tymczasowo poprowadzi Grupę Energa

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Daniel Obajtek

Daniel Obajtek / Fot. PAP/Albert Zawada. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rada Nadzorcza Energii poinformowała w czwartek o oddelegowaniu Daniela Obajtka do tymczasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu. Fuzja Orlenu i Energii miałą miejsce w 2020 r., dlatego Obajtek zasiada od tego czasu w radzie nadzorczej grupy Energii.
  • Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek został tymczasowym prezesem zarządu Grupy Energa
  • Decyzję o tym podjęła rada nadzorcza spółki informując również, że Obajtek nie będzie pobierał wynagrodzenia
  • Należy przypomnieć, że w 2020 r. doszło do fuzji Orlenu i Energii, dlatego od tego czasu Obajtek zasiada w radzie nadzorczej Energii
  • Państwowy gigant naftowy zamierza również przejąć spółkę Lotos oraz PGNiG
  • Zobacz także: Rząd wycofa się z finansowania Brukseli? Zaskakujący pomysł Solidarnej Polski

W komunikacie grupy Energia podkreślono, że Daniel Obajtek nie będzie pobierał wynagrodzenia za pełnienie tych obowiązków.

Obajtek doprowadził wcześniej do przejęcia kapitałowego Grupy Energa przez Orlen stając się większościowym akcjonariuszem. Teraz zamierza doprowadzić do fuzji z Grupą Lotos i PGNiG.

We wtorek Energa poinformowała, że Obajtek został powołany do jej rady nadzorczej i będzie pełnił funkcję bez wynagrodzenia. Obajtek jest szefem Orlenu od lutego 2018 r. Wcześniej, od 2017 do lutego 2018 r., pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy Energa. W latach 2016-2017 kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Energa jest jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Podstawowa działalność obejmuje wytwarzanie, dystrybucję, obrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

buisnessinsider.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY