Jerozolima: Starcia policji z Palestyńczykami. Rannych 67 osób

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Thijs de Zeeuw/Flickr

W starciach izraelskiej policji z Palestyńczykami, do których doszło w piątek rano na terenie meczetu Al-Aksa w Jerozolimie, zostało rannych 67 osób, o czym informuje Associated Press za Palestyńskim Czerwonym Półksiężycem.
  • Izraelska policja przed świtem weszła do meczetu w Jerozolimie, gdzie zebrało się tysiące osób na modlitwę.
  • Zdaniem izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych w świątyni widziano kilkudziesięciu mężczyzn z flagami Palestyny i Hamasu.
  • Mieli oni również po drodze do meczetu zbierać kamienie, dlatego policja otrzymała rozkaz rozproszenia tłumu.
  • Zobacz także: Andrzej Duda podpisał ustawę. Będzie embargo na rosyjski węgiel

Społeczność muzułmańska, która zarządza meczetem, przekazała, że policja wtargnęła do świątyni przed świtem, w czasie gdy tysiące wiernych zebrało się na poranną modlitwę. Jeden z muzułmańskich strażników miał zostać zraniony w oko gumowym pociskiem.

Izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych przekazało, że widziano dziesiątki zamaskowanych mężczyzn, niosących flagi Palestyny i Hamasu, którzy maszerowali w piątek rano do meczetu Al-Aksa, zbierając po drodze kamienie. Policja miała na celu rozproszenie tłumu i usunięcie kamieni, „aby zapobiec dalszej przemocy.

Wedle strony izraelskiej w trakcie starć policjanci nie weszli do wnętrza meczetu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

jerozolima epicentrum świąt wielkanocnych i ramadanu

W Jerozolimie narastają napięcia, a żydowskie obchody Paschy i chrześcijańskie Święto Wielkanocy zbiegły się w tym roku w czasie z Ramadanem muzułmańskim świętym miesiącem. Izraelskie siły bezpieczeństwa znajdują się w stanie wysokiej gotowości.

Meczet Al-Aksa położony jest na jerozolimskim Wzgórzu Świątynnym, świętym miejscu zarówno dla muzułmanów, jak i dla żydów.

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY