Warszawscy działacze chcą nadać kładce nazwę na cześć Ukraińcom. “Idealny sposób na pokazanie pozytywnych relacji”

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Warszawa buduje nowy most pieszo-rowerowy

Wizualizacja nowego mostu w Warszawie / Fot. Twitter

Warszawskie Forum Samorządowe i Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego skierowały do przewodniczącej Rady Warszawy petycję o nadanie budowanej obecnie na Wiśle kładce pieszo-rowerowej nazwy "Most przyjaźni Polsko-Ukraińskiej".
  • Działacze z Warszawskiego Forum Samorządowego napisali petycję do przewodniczącej Rady Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej.
  • Wzywają oni władze, aby ta nadała nowej kładce budowanej na wyślę nazwę “Mostu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej”.
  • Przewodniczący organizacji Grzegorz Gruchalski zwrócił uwagę na wielką pomoc jaką udzielają Polacy swoim ukraińskim sąsiadom.
  • Zobacz także: Warszawa: Imigrant zgwałcił kobietę. Sąd nie zgodził się na areszt tymczasowy

Wszyscy widzimy jak wielkiej pomocy udzielają Polacy naszym przyjaciołom z Ukrainy. Jest to pokaz prawdziwej empatii i warto, aby te wspaniałe czyny zostały w jakiś sposób sformalizowane. Stąd pomysł na nazwanie kładki pieszo-rowerowej

– powiedział przewodniczący Warszawskiego Forum Samorządowego Grzegorz Gruchalski.

W petycji skierowanej do przewodniczącej Rady Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej, działacze społeczni napisali, że Warszawa i warszawiacy z poświęceniem włączyli się w kampanię humanitarną na rzecz setek tysięcy uchodźców z Ukrainy, którzy trafili do naszego miasta.

Uważamy, że dobre czyny należy chwalić i ten społeczny zryw mieszkańców na rzecz naszych braci i sióstr z Ukrainy trzeba upamiętnić w miejskiej przestrzeni

– czytamy w petycji.

Zwracamy się do władz Warszawy o nadanie budowanej obecnie na Wiśle kładce pieszo-rowerowej nazwy Most przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. W naszym odczuciu będzie to idealny sposób na wyeksponowanie pozytywnych stosunków między naszymi narodami, a także uhonorowanie niesamowitego, społecznego zrywu mieszkańców na rzecz pomocy dla ukraińskich uchodźców

– argumentowali działacze społeczni.

Kładka pieszo-rowerowa połączy brzegi Wisły na wysokości ulic Karowej i Stefana Okrzei. Nową przeprawę buduje firma Budimex za 120 mln złotych. Kładka łącząca Pragę z Powiślem ma być gotowa najpóźniej w 2024 roku. Nowa konstrukcja będzie miała 452 m długości. Szerokość konstrukcji wygiętej na kształt błyskawicy będzie zmienna i w najwęższym punkcie wyniesie 6,9 m, a nad rzeką rozszerzy się do 16,3 m.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY