Tysiące paczek świątecznych trafiło do Polaków na Ukrainie. Ofiarna praca Fundacji Dziedzictwo Kresowe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paczki świąteczne dla kresowiaków

Fundacja Dziedzictwo Kresowe wysyła świąteczne paczki kresowiakom na Ukrainie / Fot. Facebook/Fundacja Dziedzictwo Kresowe

Fundacja Dziedzictwo Kresowe poinformowała, że na tereny Zachodniej i Centralnej Ukrainy trafiło tysiące paczek wielkanocnych dla polskich rodzin. Pomoc zorganizowano w ramach akcji "Serce dla Rodaka". Jak podkreślają władze fundacji jest to wyraz pamięci o naszych kresowiakach.
  • Jak poinformowała Fundacja Dziedzictwo Kresowe na Ukrainę trafiło tysiące paczek świątecznych.
  • W tym roku polskim rodzinom podarowano produkty żywnościowe, higieniczne, artykuły chemiczne oraz pierwszej potrzeby.
  • Prezes fundacji Jan Sabadiasz podkreślił, że w pomoc przy pakowaniu była zaangażowana polska młodzież.
  • Co roku fundacja organizuje również przy okazji Wszystkich Świętych zbiórki na renowację grobów i pomników na Kresach Wschodnich.
  • Zobacz także: Narodowcy przeciwko zamykaniu polskich szkół na Litwie

W tym roku zbiórka artykułów organizowana przez Fundację Dziedzictwo Kresowe rozpoczęła się w pierwszych dniach rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Okoliczności i wojenna rzeczywistość zintegrowała polskie środowiska z wielu zakątków świata, które poprzez Fundację Dziedzictwo Kresowe zaktywizowały się i wspólnie działają na rzecz wspierania Rodaków pozostałych i żyjących, mimo wojny, na terenie Ukrainy

– podkreśliły władze Fundacji Dziedzictwo Kresowe.

Paczki wielkanocne zawierają produkty żywnościowe, higieniczne, artykuły chemii gospodarczej i pierwszej potrzeby.

Podobnie jak w poprzednich latach akcja została objęta honorowym patronatem metropolity lwowskiego ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wieloletnia pamięć o rodakach na Kresach

Jak podkreślają władze Fundacji Dziedzictwo Kresowe, prowadzona od wielu lat coroczna akcja jest nie tylko wyrazem pamięci o Polakach na Kresach, ale również sposobem na podziękowanie za ich wysiłek na rzecz podtrzymywania polskiej kultury. Władze Fundacji Dziedzictwo Kresowe dążą do zaangażowania w pomoc najmłodszych wolontariuszy.

Budującym jest fakt, że od lat licznie i aktywnie zaangażowana jest w akcje Fundacji Dziedzictwo Kresowe młodzież z Polski, Ukrainy i Europy Zachodniej, która mimo wszechobecnych bodźców technologicznych czuje potrzebę niesienia pomocy osobom jej potrzebującym i nie ma to charakteru jednorazowego zrywu

– przekazał prezes fundacji Jan Sabadiasz.

Wśród akcji charytatywnych organizowanych przez Fundację Dziedzictwo Kresowe jest coroczna inicjatywa “Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Celem Fundacji jest także promowanie nauczania języka polskiego w środowiskach Polaków mieszkających poza granicami kraju, między innymi poprzez przekazywanie kompletów podręczników. Od początku projektu pomoc trafiła do ponad 1,5 tys. uczniów z klas początkowych. 

W Dzień Wszystkich Świętych Fundacja Dziedzictwo Kresowe organizuje na terenie cmentarzy w całej Polsce kwestę “Serce dla Kresów”. Zgromadzone środki są przeznaczane na renowację polskich cmentarzy na terenie Ukrainy oraz innych obiektów stanowiących polskie dziedzictwo kulturowe na Kresach, między innymi renowację kościoła pw. św. Antoniego we Lwowie.

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY