Narodowy Dzień Chrztu Polski. Gądecki: “To było decydujące dla Polski wydarzenie”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Narodowy Dzień Chrztu Polski

Chrzest Polski / Fot Twitter

Dzisiaj oprócz liturgii Wielkiego Czwartku obchodzimy święto państwowe ustanowione w 2019 r. tj. Narodowy Dzień Chrztu Polski. Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki przypomniał, że chrzest był historycznym i istotnym dla polskiej państwowości wydarzeniem.
  • Dzisiaj po raz czwarty obchodzimy święto państwowe Narodowy Dzień Chrztu Polski.
  • Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki przypomniał, że to było ważne wydarzenie dla polskie państwowości.
  • Z tej okazji złożył życzenia o podkreślił ogromne znaczenie chrześcijańskich wartości, które ukształtowały Polskę.
  • Zobacz także: Wielki Piątek w Koloseum. Watykan podał, kto będzie niósł krzyż

Chrzest Polski to decydujące wydarzenie dla powstania Polski i dla ukształtowania się jej chrześcijańskiej tożsamości. 1056 lat temu Polska stała się państwem chrześcijańskim

– powiedział abp. Stanisław Gądecki.

Niech dziedzictwo poprzednich pokoleń, tradycja, wartości i wiara będą dalej stałym elementem naszej kultury. Życzę każdemu, abyśmy coraz bardziej szanowali nasze chrześcijańskie dziedzictwo i byli z niego dumni

– podkreślił Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski

9 kwietnia 2019 r. w Dzienniku Ustaw została ogłoszona ustawa ustanawiająca “Święto Chrztu Polski”. Na mocy tej ustawy święto to jest świętem państwowym obchodzonym w dniu 14 kwietnia. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana za dzień narodzin Państwa Polskiego, z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski, która rozpoczęła chrystianizację naszej Ojczyzny i dała początek naszej państwowości.

Fundacja “SŁOWO” zaprojektowała z tej okazji specjalne grafiki, które można umieścić na swoich mediach społecznościowych. Banery oraz plakaty można pobrać ze strony swietochrztu.pl.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, episkopat.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY