Zmiany na Krakowskim Przedmieściu. Na Wielkanoc zamieni się w deptak

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krakowskie Przedmieście stanie się deptakiem

Krakowskie Przedmieście w Warszawie / Fot. Twitter

W sobotę i Święta Wielkanocne Krakowskie Przedmieście zmieni się w deptak. Ten fragment Traktu Królewskiego będzie przeznaczony tylko dla pieszych i rowerzystów.
  • Warszawski ratusz poinformował, że na Krakowskim Przedmieściu nastąpią zmiany w ruchu
  • Zamknięty zostanie tam ruch dla pojazdów, z wyłącznym ruchem pieszo-rowerowym
  • Nastąpią także zmiany w ruchu drogowym obejmujące również komunikację publiczną
  • Ograniczenia będą obowiązywały nie tylko podczas świąt Wielkanocnych, ale także w każdy weekend
  • Zobacz także: Ratusz przejął tzw. szpiegowo. Mają w nim zamieszkać Ukraińcy

Zwykle ul. Krakowskie Przedmieście wraz z ul. Nowy Świat latem i w święta są zmieniane w deptak. W tym roku jest inaczej z powodu remontu tzw. placu Pięciu Rogów i ronda Romana Dmowskiego.

Gdyby również jezdnia ul. Nowy Świat została udostępniona dla ruchu pieszego i rowerowego, autobusy miałyby skomplikowaną, a w przypadku wielu linii znacznie wydłużoną trasę objazdu

– wyjaśnił urząd miasta.

W nadchodzącą sobotę ul. Krakowskie Przedmieście po raz pierwszy w tym roku zmieni się w strefę wyłącznie pieszo-rowerową, ale nie ostatni. Po świętach deptak będzie tu funkcjonował w każdy weekend. Po zakończeniu prac na tzw. placu Pięciu Rogów oraz na rondzie Romana Dmowskiego zostanie wydłużony do Al. Jerozolimskich.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zmiany w ruchu drogowym

Ul. Krakowskie Przedmieście będzie zamknięta na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Świętokrzyskiej. Zostanie on oznakowany, jako strefa zamieszkania. Dopuszczony będzie tam wyłącznie dojazd dla mieszkańców z identyfikatorami TK, do posesji, Pałacu Prezydenckiego, do Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritas, zaopatrzenia Centralnej Biblioteki Rolniczej, do ul. Koziej oraz nowożeńców, służb ratunkowych i oczyszczania. Odcinek będzie również otwarty dla rowerzystów.

Wjazd uprawnionych pojazdów na zamkniętą ulicę będzie odbywał się ulicami gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza i Bednarską. Na ul. Bednarskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy i utrzymany zostanie zakaz zatrzymywania się.

Przejezdne będzie skrzyżowanie ulic Świętokrzyskiej i Nowy Świat, bez możliwości skrętu w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Na wszystkich wlotach Traktu Królewskiego tj. ulice: Ossolińskich, Karowa, Królewska) będą ustawione bariery betonowe.

Na ulicach Wierzbowej i Moliera w rejonie pl. Teatralnego na czas funkcjonowania deptaka zostaną urządzone przystanki autobusowe. W związku z tym obowiązywać tu będzie zakaz zatrzymywania się z informacją o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w nocy z poniedziałku na wtorek, czyli z 18 na 19 kwietnia. W inne weekendy będzie przywracana w noce z niedzieli na poniedziałek.

Zmienią się trasy autobusów linii: 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

tvnwarszawa.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY