Marek Jakubiak: Każdy będzie lepszy od Grodzkiego [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   10
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Jakubiak

Marek Jakubiak / Fot. Andrzej Bugajski/ Wikimedia Commons

Każdy kto będzie zastępcą Grodzkiego będzie lepszy on niego. Naprawdę każdy. Po prostu nie ma gorszego w senacie od Grodzkiego - powiedział w Mediach Narodowych Marek Jakubiak.

Rozmawialiśmy z Panem Markiem Jakubiakiem, polskim przedsiębiorcą i działaczem polityczny, byłym posłem na sejm, o sytuacji w polskim senacie w związku z niedawną wypowiedzią marszałka Grodzkiego. Poruszyliśmy również temat sytuacji na Ukrainie i przyszłych relacji polsko-ukraińskich.

Zmiana trzeciej osoby w państwie?

W związku ze wspomnianą wypowiedzią Tomasza Grodzkiego, senatorowie PiS złożyli wniosek o odwołanie go z funkcji Marszałka Senatu. Były poseł Jakubiak nie widzi możliwości samodzielnego przegłosowania wotum nieufności dla marszałka senatu przez PiS ze względu na zbyt małą reprezentację tej partii  w senacie, której do przegłosowania wniosku zabrakłoby kilku głosów. Marek Jakubiak zakłada również, że marszałek Grodzki będzie możliwie długo odwlekał zarządzenie głosowania. Regulamin senatu zakłada jednak, że wniosek musi zostać poddany pod głosowanie w czasie nie dłuższym niż 30 dni.

Każdy kto będzie zastępcą Grodzkiego będzie lepszy on niego. Naprawdę każdy. Po prostu nie ma gorszego w senacie od Grodzkiego. (…) W senacie są ludzie, którzy się nadają na to stanowisko i którzy nie będą ośmieszali majestatu Rzeczypospolitej. Jest paru posłów niezrzeszonych, którzy powinni przeważyć szalę i dla naszego dobra, dla dobra Rzeczpospolitej, [usunąć ze stanowiska] tego człowieka, który nas ośmiesza za każdym razem jak staje przez kamerą.

Marek Jakubiak wypowiedział się również w sprawie Ukrainy i przyszłych relacji polsko-ukraińskich.

Wspólnie z Ukrainą zaczynamy budować na śmierci i bohaterstwie nowych bohaterów i nowego państwa. Ukraina przez 30 lat nie miała żadnych bohaterów, więc korzystała z tych, co mieli, którzy akurat w Polsce uchodzą za bandytów i zwyrodnialców. Dziś tworzy się nowa historia ukraińska. (…) Ukraińcy pochowali czarno czerwone flagi (…) Ukraina idzie w zupełnie inną stronę niż chcieliby zwolennicy Szuchewycza czy Bandery – to będzie margines.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY