Ratusz odmówił pozwolenia na budowę w miejscu biurowca EuRoPol Gaz-u

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Prezydent Warszawy odmówił zatwierdzenia projektu i udzielenia pozwolenia na budowę dwóch budynków mieszkalnych na części działki przy ulicy Literackiej 7.
  • Ratusz urzędu dzielnicy Bielan nie udzielił pozwolenia na budowę w miejscu, gdzie stoi niedokończony biurowiec EuRoPol Gazu.
  • Powodem takiej decyzji były liczne uchybienia w sporządzonej dokumentacji projektowej.
  • W dalszym ciągu Rada Warszawy nie podjęła decyzji o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
  • Zobacz także: Stany Zjednoczone reaktywowały ustawę z czasów II wojny światowej

W kwietniu ubiegłego roku Dom Development kupił niedokończony biurowiec EuRoPol Gaz-u przy ulicy Literackiej na Bielanach. W planach ma wybudowanie dwóch budynków wraz z parkingami, a przede wszystkim zburzenie tej budowli. Ze względu na uchybienia projektowe prezydent Warszawy 18 marca bieżącego roku odmówił pozwolenia na budowę.

W dniu 13.09.2021 r. Dom Development S.A. wystąpił z wnioskiem o udzielenie pozwolenia na budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z parkingiem podziemnym i naziemnym wraz z infrastrukturą techniczną oraz rozbiórkę budynku biurowego na części działek przy ul. Literackiej 7 w Warszawie. Z uwagi na liczne uchybienia projektowe decyzją nr 38/2022 z dnia 18.03.2022 r. Prezydent Warszawy odmówił zatwierdzenia projektu i udzielenia pozwolenia na budowę tych obiektów

– przekazała rzecznik bielańskiego urzędu.

Inwestor może skorzystać z prawa odwołania się od decyzji do Wojewody Mazowieckiego

– dodała Magdalena Borek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Co dalej z planem zagospodarowania przestrzennego?

Jak na razie Rada Warszawy nie podjęła uchwały o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na tym terenie.

W związku z tym nadal prawomocne są decyzje zatwierdzające projekt budowlany i udzielające pozwolenia firmie Europol Gaz na budowę budynku biurowo–administracyjnego z częścią rekreacyjno–sportową, która w maju 2021 została przeniesiona na nowego nabywcę firmę Dom Development.

Natomiast z uwagi na zakres kompetencyjny, wniosek dotyczący udzielenia pozwolenia na rozbiórkę istniejącego budynku został przekazany do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, które proceduje także kolejny wniosek inwestora o warunki zabudowy. Dotychczas obsługa komunikacyjna ww. inwestycji wskazana przez inwestora opierała się tylko na zjazdach z ul. Literackiej

– przekazała rzecznik.

Jak zaznaczyła, odrębnymi postępowaniami objęte są działki sąsiadujące z biurowcem.

Decyzją zarządu dzielnicy Bielan z dnia 13.07.2017 ustalono warunki i szczegółowe zasady zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z parkingiem podziemnym i naziemnym, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną

– zaznaczyła.

Podkreśliła, że obecnie w Urzędzie Dzielnicy Bielany nie jest prowadzone żadne postępowanie dotyczące terenu przy ul. Literackiej 7.

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY