Spotkania Pierwszej Damy. Rozmowy z Kukizem i Czarnkiem

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pierwsza Dama wychodzi z inicjatywą ws. uchodźców

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda i Przemysław Czarnek / Fot. Twitter/Kancelaria Prezydenta

Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda spotkała się w poniedziałek m.in. z Pawłem Kukizem, ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem, a także z dyrektorem generalnym UNICEF Polska. Tematem rozmów była pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
  • Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się w ostatnim czasie m.in. z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem i posłem Pawłem Kukizem.
  • Jak informuje Kancelaria Prezydenta, żona Andrzeja Dudy rozmawiała ze swoimi gośćmi nt. zapewnienia uchodźcom odpowiedniej opieki.
  • Wskazała, że do polskich szkół powinny być przyjmowane dzieci ukraińskich uchodźców, a niepełnosprawnym powinna zostać przekazana pomoc.
  • Zobacz także: Władimir Putin został nazwany zbrodniarzem. Ostra reakcja Siergieja Ławrowa

W trakcie pierwszej kadencji prezydenta Andrzeja Dudy pod adresem jego żony padały zarzuty, że nie angażuje się w bieżące sprawy społeczne i polityczne. Jednakże wówczas ministrowie z Kancelarii Prezydenta przekonywali, że pierwsza dama bierze udział w różnych inicjatywach, jednak nie chce, by było o nich głośno w mediach. 

Jednakże podczas trwania drugiej kadencji żona prezydenta pozwala sobie na większe zaangażowanie polityczne. Agata Kornhauser-Duda włączyła się w debatę nt. ustawie o prawie oświatowym. Wówczas rozmawiała zarówno z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem, jak i przedstawicielami opozycji. Ostatecznie prezydent zawetował ustawę.

Pierwsza dama jest bardzo zaangażowana w obszar uchodźczo-humanitarny, również na polu międzynarodowym

– podkreślił w rozmowie z portalem “Interia” szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl, interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY