Oburzający wpis ukraińskiego ambasadora! Wychwalał zbrodniarzy wołyńskich

Dodano   11
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wizerunek Bandery wywieszony w Tarnopolu

Wizerunek Bandery wywieszony w Tarnopolu / Fot. facebook.com/Holovko.Mykhailo

Niemiecka gazeta "Sudeutsche Zeitung" skrytykowała ambasadora Ukrainy Andrija Melnyka za wychwalanie postaci zbrodniarza Stepana Bandery. Ukraiński dyplomata przyjął artykuł o nim bardzo negatywnie i stwierdził, że Ukraina ma prawo do honorowania Bandery jako bohatera narodowego, który walczył przeciwko Niemcom i Rosji.
  • Ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk postanowił zareagować na niemieckie zarzuty wobec Kijowa o wychwalanie Stepana Bandery.
  • Dyplomata w swoim wpisie na Twitterze stwierdził, że przywódca zbrodniczej organizacji OUN-UPA walczył o wolność kraju.
  • Polscy internauci oburzyli się na skandaliczny wpis ambasadora honorującego Banderę jako bohatera narodowego Ukrainy.
  • Zobacz także: Emmanuel Macron domaga się embarga na rosyjską ropę i węgiel

Ani Rosjanie, ani Niemcy nie mają prawa decydować, kogo Ukraińcy wielbią jako swoich bohaterów. Stepan Bandera i setki tysięcy moich rodaków walczyli zarówno przeciwko Hitlerowi, jak i Stalinowi o wolną Ukrainę

– napisał na Twitterze ukraiński ambasador w Berlinie Andrij Melnyk.

P. Ambasadorze, ale wie Pan, że to co Pan pisze czytają również Polacy?

– zauważył Cezary Krysztopa z Tygodnika Solidarność.

Jeżeli Niemcy, Ukraińcy i Rosjanie chcą czcić swoich totalitarnych “bohaterów”, to pod kilkoma warunkami: – wykluczenie tych krajów ze wszelkich struktur międzynarodowych (np. UE, ONZ, NATO); – demilitaryzacja; – embargo gospodarcze. A potem to już “róbta co chceta”

– podkreślił Paweł Kubala, sekretarz Mediów Narodowych.

Polscy internauci delikatnie mówiąc oburzyli się na skandaliczne słowa ukraińskiego ambasadora. Wypominali mu zbrodnie wołyńskie, w których Ukraińcy z OUN-UPA Stepana Bandery mordowali w bardzo okrutny sposób kobiety, dzieci i mężczyzn.

Pana bohaterem jest człowiek, który zrobił Polakom to, co Rosjanie zrobili Ukraińcom w Buczy. Gratuluję moralności. Andrij Melnyk z banderą do Europy nie wejdziecie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY