Najnowszy sondaż: Tylko jedna partia zyskuje poparcie

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Warszawa, 02.04.2022. Uroczystości z okazji 25. rocznicy uchwalenia Konstytucji, odbywające się 2 bm. w Sejmie w Warszawie.

Warszawa, 02.04.2022. Uroczystości z okazji 25. rocznicy uchwalenia Konstytucji, odbywające się 2 bm. w Sejmie w Warszawie. / Fot. PAP/Tomasz Gzell Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Najnowszy sondaż pracowni IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wskazuje, że tylko partia Jarosława Kaczyńskiego odnotowuje wzrost poparcia. PiS zyskało prawie 2 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego badania.
  • Najnowszy sondaż pracowni IBRiS zapewnia zwycięstwo Prawu i Sprawiedliwości
  • Obóz rządzący pomimo zwycięstwa w rankingu poparcia, nie byłby w stanie objąć samodzielnych rządów z wynikiem 32,9 procent
  • Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska; na partię Tuska chce głosować 25,1 procent ankietowanych
  • Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni; partia odnotowała spadek poparcia o 2,1 punktu procentowego do poziomu 9 procent
  • Zobacz także: Donald Tusk nie wytrzymał: Orban zgwałcił demokrację

Najnowszy sondaż

Z najnowszego sondażu pracowni IBRiS dla “Rzeczpospolitej” wynika, że PiS wciąż utrzymuje prowadzenie w rankingu poparcia partii politycznych.

Obóz rządzący odnotował wzrost o 1,8 punktu procentowego i zyskał 32,9 procent poparcia. Z kolei Platforma Obywatelska traci 1,6 punktu procentowego i otrzymuje finalnie 25,1 procent głosów respondentów.

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni (spadek o 2,1 punktu procentowego) z wynikiem 9 procent. Czwarte miejsce przypadło Lewicy (7,1 procent). Nieco dalej jest Konfederacja, która też traci i zdobywa ostatecznie 6,3 procent uznania badanych. Stawkę zamyka PSL z 5-procentowym poparciem.

Według “Rzeczpospolitej” czas wojny spowodował zauważalny wzrost mobilizacji społecznej i niewielki wzrost poparcia dla obozu władzy.

Mimo tego PiS nawet w koalicji z Konfederacją nie miałby szans na objęcie władzy, gdyby wybory odbywały się w minioną niedzielę.

– podaje we wtorek dziennik.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY