Janusz Korwin-Mikke: Kibicuję Ukrainie, ale jej nie kocham

Dodano   9
  LoadingDodaj do ulubionych!
Partia KORWiN

Janusz Korwin-Mikke. / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Janusz Korwin-Mikke wypowiedział się wczoraj na temat zbrodni popełnionej w podkijowskiej Buczy. Słowa posła Konfederacji zostały zacytowane przez rosyjskie media.
  • Janusz Korwin-Mikke wywołał skandal serią swoich wypowiedzi dotyczących masakry ludności cywilnej w Buczy
  • Poseł podaje w wątpliwość to, że za zbrodnią stoją żołnierze Federacji Rosyjskiej
  • Konfederata podważa dowody na zalegające na ulicach ciała i masowe groby odkryte przez armię ukraińską
  • Rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA Novosti zacytowała wypowiedź polskiego polityka
  • Poseł przyjmuje dość specyficzną linię obrony i przekonuje, że w wojnie trzyma stronę ukraińską, ale “nie kocha Ukrainy”
  • Zobacz także: Andrzej Duda jako pies Bidena? Skandaliczna okładka Newsweeka

Janusz Korwin-Mikke cytowany przez rosyjskie media

Wypowiedzi JKM przykuły zainteresowanie państwowej agencji prasowej RIA Nowosti. Kremlowski organ cytuje słowa posła Konfederacji.

Zakwestionował masowe śmierci w Buczy.

– czytamy w depeszy kremlowskiej agencji, którą przedrukowało wiele rosyjskich portali.

To MOGĄ być ofiary Rosjan. Albo rodzina zamordowana przez Ukraińców, bo poszła na kolaborację. To w ogóle nie muszą być trupy: nie widać ran. I dlaczego twarze, jak i na innych zdjęciach, zasłonięte? Wy jesteście ŚLEPYMI WYZNAWCAMI – a ja podczas wojny nie wierzę NIKOMU.

– napisał na Twitterze polityk, odnosząc się do pojawiających zdjęć ciał cywilów z Buczy.

Korwin-Mikke kwestionuje prawdziwość zbrodni, twierdząc, że rodziny szybko pochowałyby swoich zmarłych i nie pozwoliły na zaleganie ciał na ulicach.

Korwin-Mikke, lider eurosceptycznej koalicji „Konfederacja” w polskim parlamencie, wątpi w „masowe śmierci” ludzi w ukraińskiej Buczy, którą Moskwa nazwała fałszywą.

 – czytamy w depeszy rosyjskiej agencji prasowej. Następnie zacytowano niedzielny wpis Korwin-Mikkego, w którym odnosił się do Buczy, komentując udostępniony film:

Zauważyłeś, że domy są prawie nietknięte (Prawdopodobnie nie…)? Zastanawiałeś się, dlaczego ludzie chowani są w masowych grobach – a nie pochowani przez ich bliskich (w Buczy mieszkało 36 tys. osób)? krewni usuwają te ciała z ulicy?; Spójrz i pomyśl! To nie boli.

– cytuje Korwina prokremlowska agencja.

Polityk broni się

Poseł w swoim stylu odpiera zarzuty i przypomina o poprzednich ukraińskich dezinformacjach.

Ludzie nie wierzyli mi w/s Wyspy Węży; miałem rację. Nie wierzyli w/s SZPITALA w Mariupolu – miałem rację co jeszcze potwierdziła potem ta influencerka (kręcąc strasznie, bo chciała ukryć, że brała udział w ustawce!). A teraz Bucza.

– napisał na Twitterze poseł Konfederacji.

W ocenie Korwin-Mikkego, wielu Polaków zbyt bezkrytycznie patrzy na ukraińskich obrońców i odpiera od siebie myśl, że Kijów również może kłamać i manipulować na potrzeby wojny.

Ja w tej wojnie kibicuję Ukrainie – nie dlatego, że kocham Ukrainę, tylko dlatego, że taki jest interes Polski. A wielu Ukrainę po prostu kocha i nie może znieść wytykania jej wad.

– stwierdził na Twitterze JKM.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY