Komisja Europejska łagodzi sankcje na Rosję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Komisja Europejska

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen / fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Komisja Europejska spotkała się z ogromną krytyką po przedstawieniu nowych propozycji sankcji dla Rosję. Te mają charakter kosmetyczny, a wręcz łagodzący.
  • Komisja Europejska przedstawiła propozycje nowych pakietów sankcji wobec Federacji Rosyjskiej
  • Polski rząd nie kryje rozgoryczenia w związku z “kosmetycznymi” ograniczeniami zaproponowanymi przez KE
  • Jak zwracają uwagę niektórzy komentatorzy, propozycje KE w niektórych obszarach wręcz łagodzą dotychczasowe restrykcje
  • Komisja Europejska nie dopuszcza objęcia sankcjami płaszczyzny energetyki oraz transportu
  • Zobacz także: Wołodymyr Zełenski zaprosił Angelę Merkel: “Niech zobaczy”

Komisja Europejska łaskawa dla Rosji

W sobotę i niedzielę państwa Unii Europejskiej dyskutowały o kolejnym pakiecie sankcji wymierzonych w Rosję. Te jednak nie skłonią Kremla do zmiany obranej polityki, a wręcz rozzuchwalą Władimira Putina i jego otoczenie.

Krytycy nowych planów KE wskazują, że restrykcje mają charakter wyłącznie “kosmetyczny”. Komisja Europejska wciąż twardo obstaje na stanowisku, by nie nakładać embarga na rosyjskie surowce jak ropa, gaz i węgiel.

Wśród unijnych propozycji znalazł się m.in. zakaz eksportu paliwa lotniczego do Rosji. Problem polega na tym, że Rosja nie importuje tego towaru z Unii Europejskiej. To jeden z wielu przykładów absurdalnego podejścia KE do Moskwy. Co więcej, Bruksela postanowiła złagodzić sankcje dotyczące produktów luksusowych, współpracy kosmicznej z Rosją oraz dostaw paliwa do elektrowni jądrowych.

Proponuje tez dodatkowe sankcje zakazujące importu drewna, ryb i produktów morskich, jednak w sytuacji, w której Rosja kontynuuje agresję wobec Ukrainy, a cały czas giną cywile, takie zapisy są znikome.

– stwierdza jeden z unijnych dyplomatów w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY