Białorusini niszczą maszyny na budowie zapory granicznej? “Nie zawsze widać sprawców”

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Funkcjonariusz Straży Granicznej.

Funkcjonariusz Straży Granicznej. / Fot. PAP/Artur Reszko. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z kolejnymi incydentami na granicy polsko-białoruskiej. Zniszczono m.in. elementy budowanej zapory, a także niektóre maszyny. Polska Straż Graniczna podejrzewa, że to działania białoruskich służb.

Zobacz także: Lech Wałęsa doradził Ukraińcom jak… zniszczyć Kreml: „Dzisiaj jest taka technika”

Jak donosi lokalny portal isokolka.eu, “do incydentów dochodzi w nocy, więc nie zawsze widać sprawców”.

Zniszczenia maszyn budowlanych oszacowano na 30 tysięcy złotych. To nie było jedno zdarzenie. Było ich kilka – podkreśliła rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Mimo drobnych przeciwności, praca wre. Zapora, wedle deklaracji, ma być gotowa pod koniec czerwca. Prace trwają zgodnie z harmonogramem, a wykonawcy deklarują, że skończą na czas. Rzeczniczka SG zapewniła, że żaden z incydentów nie wpłynął na tempo prac.

Uszkodzenia nie były takie, aby w jakikolwiek sposób prace przystopowały. Były nowe urządzenia, nowe maszyny, a zniszczone elementy zostały naprawione – wyjaśniła rzeczniczka SG.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

isokolka.eu

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY