Jak inspirować zainteresowanie dziecka zagadnieniami wiary?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Lewica dąży do wykorzenienia ludzi ze wszystkich naturalnych wspólnot, w tym i z religii, bo pozbawione tożsamości i wykorzenione, a przez to zagubione jednostki, są łatwiejsze do zniewolenia. By skutecznie walczyć z lewicowym zniewoleniem i wynikającą z niego nędza, trzeba bronić wszelkie naturalne wspólnoty, w tym i religie. By bronić religii skutecznie trzeba między innymi non stop starać się zainteresować dzieci i młodzież zainteresować kwestiami wiary.

W zainteresowaniu dzieci kwestiami wiary może pomóc francuski, bogato ilustrowany album „Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata” autorstwa Sophie de Mullenheim, wydany przez wydawnictwo Jedność.

Zobacz także: Transformacja energetyczna. Polska rezygnuje z rosyjskich surowców

Cuda i objawienia

Na łamach pracy młodzi czytelnicy znajdą informacje o maryjnym sanktuarium we francuskim nadmorskim mieście Rocamadour, w którym Czarna Madonna (noszące to miano od figurki z VII wieku) wyprasza u Boga łaski dla marynarzy zagrożonych śmiercią na morzu. Od 1200 lat w sanktuarium znajduje się dzwon, który sam z siebie dzwoni, gdy Matka Boska wyprasza pomoc dla niego – ostatni taki wypadek miał miejsce w 2008 roku.

Drugim cudem opisanym na łamach wydanej przez Jedność pracy jest cud ognia na grobie Jezusa w Jerozolimie. Cud ma miejsce prawie co roku, od 1000 lat, w czasie prawosławnej liturgii w Wielką Sobotę jest opisywany od IV wieku). Od białego i niebieskiego światła ognia samoczynnie pojawiającego się na płycie grobu oraz jako rozbłysk w bazylice, zapalają się świece trzymane przez prawosławnego mnicha, a czasami i świece uczestników liturgii (ogień przez 33 minuty nie parzy). Oczekiwanie na cud trwa od kilku minut do kilku godzin.

Matka Boska i święci

Trzecim opisywanym na łamach pracy „Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata” cudem jest to, że ciała niektórych świętych nie ulegają rozkładowi i są z nimi związane i inne cuda. Czwartym opisanym cudem jest cudownie powstały 12 grudnia 1531 i mający cudowne właściwości wizerunek Matki Boskiej z Gwadelupe. Wizerunek ma temperaturę ludzkiego ciała (wahająca się od 36,6 do 37 stopni Celsjusza. Oczy wizerunku są wrażliwe na światło i widać w nich odbicie postaci. Rozłożenie gwiazd na szacie Matki Boskiej jest zgodne z rozłożeniem gwiazd w chwili objawienia. Tkanina, która powinna rozpaść się kilkanaście lat po powstaniu, do dziś się nie rozpadła. Karnacja wizerunku zmienia się zależnie od odległości patrzenia (raz Matka Boska ma karnację Indianki, raz europejki, a raz Mulatki). Matka Boska na wizerunku jest w ciąży.

Piątym cudem opisanym w książce są objawienia w Fatimie. Szóstym schody w kaplicy w Santa Fe w Nowym Meksyku, które zbudował tajemniczy cieśla. Siódmym cudem stygmaty, w tym te u ojca Pio, ósmym objawienia i uzdrowienia w Lourdes. Dziewiątym cudem jest cud eucharystyczny w Lanciano z VIII wieku. Dziesiątym cudem opisanym na kartach wydanego przez Jedność albumu jest Całun Turyński, jedenastym krew świętego Januarego zabitego w 305 roku w Neapolu. Krew ta, zamiast ulec rozpadowi, trzy razy do roku ze stanu skupionego cudownie przechodzi w stan płynny. Krew ta czasami zmienia swój ciężar i kolor. Ostatnim opisanym cudem jest odnalezienie kości świętego Piotra.

Praca „Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata” jest przystępnie i czytelnie napisana. Jej zaletą jest brak infantylizmu, rzeczowy opis tematów (w tym i uwzględnienie krytyki cudów). Opisy cudów wzbogacone są licznymi ilustracjami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY