Skandaliczny artykuł Onetu! Oskarżają uniewinnionego przez sąd kard. Pella

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kardynał George Pell

Kardynał George Pell / Fot. Twitter

Portal Onet po raz kolejny postanowił zamieścić na swoich łamach bardzo antyklerykalny artykuł. Tym razem w dość agresywny sposób zapowiedziano przyjazd australijskiego kard. George'a Pella do Torunia. W dniach 3-5 kwietnia poprowadzi rekolekcje wielkopostne w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.
  • W środę na łamach portalu Onet ukazał się skandaliczny artykuł nt. przyjazdu kard. Georga Pella do Torunia na wielkopostne rekolekcje.
  • Autorzy zaatakowali australijskiego kapłana w sposób gorszący, insynuując mu molestowanie dzieci.
  • Powoływano się na fałszywe oskarżenia, z których blisko dwa lata temu został uniewinniony przez australijski Sąd Najwyższy.
  • Zarówno internauci, dziennikarze, jak i kapłani skrytykowali haniebny artykuł Onetu, który w sposób negatywny starał się opisać postać niewinnego kardynała.
  • Zobacz także: Reforma Kurii Rzymskiej. Franciszek umacnia swoją pozycję

Już od samego początku w artykule panuje narracja przedstawiająca postać kardynała jako pedofila, molestującego dzieci. Warto jednak podkreślić z całą mocą, że kard. Pell został uniewinniony przez australijski Sąd Najwyższy i zarazem został on wypuszczony na wolność. Poszkodowany przez antyklerykalne władze kapłan spotkał się nawet z Papieżem Franciszkiem, który nie ukrywał swojej radości z oczyszczenia zarzutów swojego brata w kapłaństwie.

Redakcja poprosiła o opinię działacza Polski Laickiej, Arkadiusza Brodzińskiego, który nie krył swojej złości z przyjazdu cenionego kardynała. Jego zdaniem Kościół chce przykryć problemy z pedofilią poprzez rzekomą walkę z opinią publiczną i mediami.

Moim zdaniem ten kardynał przyjeżdża do Torunia, by pokazać, że problem pedofilii został wyolbrzymiony i zarzuty wobec hierarchów są nieraz nieprawdziwe. Czemu ojciec Rydzyk tak bardzo nie zajmuje się ofiarami pedofilów albo księdzem z diecezji toruńskiej, który jako pedofil był przenoszony do innej parafii? Lepiej pokazywać, że Kościół jest niewinny?

– czytamy w artykule Onetu.

W późniejszym czasie, pod wpływem presji społecznej zmieniono początkowy tytuł artykułu “Prowokacja o.Rydzyka? Oskarżany ws. pedofilii “kardynał-męczennik” w Toruniu” na bardziej stonowany i zgodny z prawdą “Skazany i uniewinniony “skarbnik Watykanu” przyjedzie do Torunia”, lecz niesmak pozostał, a sama treść artykułu nadal pokazuje sporą dawkę nienawiści wobec Kościoła Katolickiego i duchownych, czasem niesłusznie skazanych za pedofilię.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Internauci krytykują skandaliczny artykuł

Internauci, dziennikarze oraz kapłani od razu wychwycili oburzający artykuł Onetu poddając go mocnej krytyce. Jedną z pierwszych osób, która wychwyciła skandaliczny tekst była dziennikarka Gościa Niedzielnego, Agnieszka Huf.

Hej, Onet, czy znacie pojęcie “uniewinniony”? Prowokacją nie jest zaproszenie kard. Pella do Torunia, ale jest nią bez wątpienia ten tytuł i cały wydźwięk artykułu. Jak w tym dowcipie, że “niesmak pozostał”, tak? Strasznie to słabe…

– napisała Agnieszka Huf z Gościa Niedzielnego, krytykując prowokacyjny nagłówek Onetu.

Podobnie ks. Daniel Wachowiak, proboszcz parafii w wielkopolskiej Piłce postanowił odnieść się krytycznie do rzeczonego artykułu Onetu.

Onet dał dzisiaj kolejny raz popis swego prymitywnego definiowania świata, polany antyklerykalnym sosem. Tym razem niesłusznie skazanego australijskiego kard. Pella opisał tak, jakby nie został zrehabilitowany z powodu zarzucanej mu zbrodni. Podłość i małostkowość

– podkreślił ksiądz Wachowiak.

onet.pl, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY