Wizyta ministra Raua na Kaukazie. Przyjrzy się konfliktowi o Górski Karabach

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Rau

Zbigniew Rau / Fot. PAP/EPA. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau, pełniący jednocześnie w 2022 roku funkcję przewodniczącego OBWE, odwiedzi w dniach 29 marca - 1 kwietnia Gruzję, Azerbejdżan i Armenię.
  • Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau w dniach 29 marca-1 kwietnia odbędzie podróż po krajach Kaukazu Południowego.
  • Odwiedzi i porozmawia z przywódcami Azerbejdżanu, Armenii oraz Gruzji.
  • Jako przewodniczący Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie będzie się koncentrować na deeskalacji napięcia w regionie.
  • Zobacz także: Powiew optymizmu. Rosjanie o obiecujących negocjacjach

Wizyty w Tbilisi, Baku i Erywaniu będą koncentrować się na istniejących wyzwaniach, ułatwieniu dialogu, niezbędnego do deeskalacji utrzymujących się w regionie napięć, wsparciu przez przewodnictwo OBWE wysiłków mediacyjnych, a także zacieśniania współpracy między Organizacją Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie a trzema państwami Kaukazu Południowego.

W Gruzji Minister Zbigniew Rau spotka się z prezydent Salome Zurabiszwili, premierem Iraklim Garibaszwilim a także z wicepremierem i ministrem spraw zagranicznych Dawidem Zalkalianim oraz pierwszym zastępcą przewodniczącego parlamentu Gruzji Giorgi Wolskim.

Podczas wizyty w Azerbejdżanie przewodniczący OBWE będzie rozmawiać z prezydentem Ilhamem Alijewem i z szefem azerbejdżańskiej dyplomacji Dżehunem Bajramowem. Natomiast w Armenii minister Rau spotka się z prezydentem Vahagnem Chaczaturianem, premierem Nikolem Paszynianem i ministrem spraw zagranicznych Araratem Mirzojanem.

gov.pl, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY