Szefowa Kancelarii Prezydenta: “Duda spotka się z Papieżem”

Dodano   7
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda podczas wizyty w Watykanie

Andrzej Duda podczas wizyty w Watykanie / Fot. You Tube/Prezydent.pl

W najbliższy piątek ma dojść do spotkania między Prezydentem Polski, a Papieżem Franciszkiem. W tym celu polski przywódca udaje się do Watykanu. Tam przedstawi on Ojcu Świętemu polski punkt widzenia na kwestie ukraińskie.
  • W wywiadzie dla Radia Plus, Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych zapowiedziała podróż Andrzeja Dudy do Watykanu.
  • Prezydent Duda w piątek ma spotkać się z Papieżem Franciszkiem, gdzie przedstawi polski punkt widzenia na kwestie ukraińskie.
  • Polski przywódca ustawia się w roli rzecznika Ukrainy na scenie międzynarodowej.
  • Z kolei dzisiaj doszło do spotkania Franciszka z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim.
  • Zobacz także: Franciszek zadzwonił do Prezydenta Ukrainy. “Bardzo obiecująca rozmowa”

Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak–Bandych poinformowała w Radiu Plus, że Prezydent Andrzej Duda w tym tygodniu udaje się do Watykanu na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

Podkreśliła, że z punktu widzenia polskiego przywódcy jest to istotna kwestia, gdyż Polska jest najbardziej zaangażowana w sprawy ukraińskie. Celem Prezydenta Dudy jest przedstawienie Ojcu Świętemu stanowiska polskiego oraz naszych sojuszników.

Mamy nadzieję, że go przyjmie

– przyznała Ignaczak-Bandych.

Dodała, że Prezydent Duda jest rzecznikiem Ukrainy i udaje się do Watykanu, żeby przedstawić polskie zaangażowanie w sprawy ukraińskie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Spotkanie papieża i abp Gądeckiego

Ojciec Święty przyjął w poniedziałek na specjalnej audiencji Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. Gądecki przekazał Papieżowi, że polscy biskupi potępili atak Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i przedstawił działania pomocowe realizowane przez Kościół.

Biuro prasowe KEP przekazało, że spotkanie trwało 45 minut. Abp Gądecki przedstawił papieżowi niektóre kwestie związane z funkcjonowaniem Kościoła w Polsce w czasie trwającej na Ukrainie wojny.

polskieradio24.pl, tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY