Parlament Europejski przeznaczy miliardy na potrzeby uchodźców z Ukrainy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Parlament Europejski

Parlament Europejski / Fot. YouTube

Parlament Europejski zdecydował się odblokować nadzwyczajne środki dla uchodźców. Środki funduszy regionalnych i azylowych będą kierowane do krajów UE udzielających schronienia uchodźcom z okupowanej Ukrainy.

Parlament Europejski przeznaczy miliardy, by wesprzeć państwa wspierające i pomagające uciekającym z Ukrainy uchodźcom. Taka decyzja zapadła w głosowaniu, w którym za było 562 posłów, dwie osoby głosowały przeciw, a trzy wstrzymały się od głosu.

Zasada polityki spójności, którą zaktualizowano, ma na celu przesunięcie dostępnych funduszy na pomoc państwom UE i ich regionom w zapewnieniu wsparcia w sytuacjach kryzysowych.

Zaledwie dwa tygodnie po tym, jak Komisja Europejska przedstawiła swój wniosek, posłowie do Parlamentu Europejskiego przyjęli w trybie pilnym środki w ramach programu Działanie na rzecz uchodźców w Europie

 – przekazało biuro prasowe PE.

Kraje UE będą mogły ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych od 24 lutego, czyli od ataku Rosji na Ukrainę. Każde państwo pomagające uchodźcom ma do tego prawo. UE będzie mogła finansować 100 proc. funduszy spójności wydawanych przez państwa członkowskie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY