Dzisiaj Narodowy Dzień Życia. Popadnijmy w refleksję

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Narodowy Dzień Życia

24 marca przypada Narodowy Dzień Życia / fot. info.wiara.pl

24 marca w czwartek przypada Narodowy Dzień Życia. Święto staje się okazją do społecznej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych i obywateli za ochronę oraz szacunek dla życia ludzkiego.

Zobacz także: Sekretarz generalny NATO: Nie wyślemy na Ukrainę ani żołnierzy, ani samolotów

Narodowy Dzień Życia

Święto zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 27 sierpnia 2004 roku. Intencją ówczesnego ustawodawcy było wzbudzenie solidarności społecznej i zachęty do wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia ludzkiego.

Życie w pokoju i poczuciu bezpieczeństwa, to podstawowe prawo każdego człowieka. Dzisiejszy dzień to okazja do przypomnienia, że pokój na świecie zaczyna się w sercu człowieka a jego budowanie to zadanie dla każdego z nas.

– czytamy na stronie Fundacji Narodowego Dnia Życia.

Rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów naszej wspólnoty lokalnej i narodowej. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w społeczeństwie. Rodziny posiadają w sobie potencjał bezpieczeństwa. Jest ona prawdziwą szkołą empatii, akceptacji, życzliwości, troski i opieki. Szkołą, która uczy poszanowania hierarchii, ducha służby, poczucia obowiązku, wzajemnej pomocy i solidarności, uczy sprawiedliwej rywalizacji, zmienności ról, podejmowania decyzji i ponoszenia za nie odpowiedzialności. Tutaj dziecko zdobywa swoje pierwsze doświadczenia, rozwija swoją indywidualność, osobowość i psychikę.

– czytamy na stronie opisującej Narodowy Dzień Życia oraz jego istotę.

Dziś widzimy, że rodzina jest nie tylko szkołą postaw ale i podstawą bezpieczeństwa indywidualnego oraz zbiorowego. I w tym duchu chcemy zaprosić Państwa do refleksji, zrobienia kroku naprzód w stronę troski o mocne, wartościowe relacje w rodzinie.

– zwraca się Fundacja Narodowego Dnia Życia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

bimkal.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY