Nestle ugięło się pod presją publiczną. Częściowo zawiesza swoją działalność

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Nestle zawiesza sprzedaż w Rosji

Marki szwajcarskiej firmy Nestle / Fot. Twitter

Koncern Nestle ogłosił w środę, że ogranicza działalność w Rosji. Jak ogłosiła firma, zawiesiła już działalność szeregu swoich marek i wszelkie kampanie reklamowe, wstrzymała większość importu i eksportu, zawiesiła też inwestycje kapitałowe w Rosji.
  • W środę pod naciskiem protestów społecznych szwajcarski koncern Nestle ogłosiło, że częściowo zawiesza swoją działalność na rosyjskim rynku.
  • Firma poinformowała, że zapewni ona ograniczone dostawy m.in. pokarmu dla dzieci oraz specjalistycznych produktów odżywczych dla chorych.
  • Zawieszona została działalność poszczególnych marek jak KitKat, czy Nesquik.
  • Nestle przekazało także, że zatrudnia na Ukrainie 5,8 tys. pracowników oraz w ostatnim czasie dostarczono do tego kraju setki ton żywności.
  • Zobacz także: Uchodźcy znaleźli schronienie w ośrodku Straży Narodowej. Wkrótce będą kolejni

Szwajcarski koncern spożywczy ogłosił, że działalność w Rosji została ograniczona do zapewnienia dostaw np. pokarmu dla dzieci, czy specjalistycznych produktów odżywczych dla chorych. Natomiast została zawieszona działalność poszczególnych marek jak KitKat, czy Nesquik. Jednakże Nestle nie przekazało w oświadczeniu jakie konkretnie marki nie będą już dostępne na rosyjskim rynku.

Firma poinformowała też, że w przewidywalnej przyszłości nie spodziewa się uzyskać w Rosji jakikolwiek zysków, a w związku z tym także i płacić związanych z nimi podatków. Gdyby jakieś zyski zostały osiągnięte, trafią do organizacji, zajmujących się pomocą humanitarną.

Przedsiębiorstwo przypomniało, że na Ukrainie zatrudnia obecnie około 5,8 tys. pracowników. Od początku konfliktu, koncern miał również dostarczyć setki ton żywności, a także znaczącą pomoc finansową na wsparcie mieszkańców Ukrainy i uchodźców w sąsiednich państwach.

Agresja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego. W związku z rosyjską napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne. Działalność w Rosji wstrzymały też liczne międzynarodowe koncerny – m.in. wydobywcze, samochodowe, odzieżowe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY