Renault wznawia produkcję w Moskwie. Pełna aprobata francuskiego rządu

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Renault wspiera rosyjską gospodarkę

Zdjęcie ilustracyjne / Fot, Twitter

Francuski producent samochodów Renault wznowił produkcję w swoich moskiewskich fabrykach. Koncern ma poparcie francuskiego rządu w kwestii utrzymania produkcji.
  • Na jaw wychodzą kolejne informacje o zachodnich markach współpracujących z Kremlem pomimo nałożonych na Rosję sankcji.
  • Tym razem francuski producent samochodów Renault wznowił produkcję w moskiewskich zakładach.
  • Wcześniejszym powodem zawieszenia, były braki w dostawach odpowiednich części.
  • Wznowienie produkcji odbyło się za pełną aprobatą francuskiego rządu, który jest również największym udziałowcem w Renault.
  • Zobacz także: W Rosji ludzie wykupują towary ze sklepów. Bitwa o cukier

Renault zawiesił produkcję w zeszłym miesiącu z powodu braku części i problemów logistycznych. Decyzja Renault o wznowieniu produkcji w poniedziałek ma poparcie francuskiego rządu, który jest jego największym udziałowcem

– podaje agencja Reuters.

Renault posiada pakiet większościowy fabryk Avtovaz, które w ostatnich tygodniach częściowo wstrzymały produkcję w zakładzie Toljatii nad Wołgą oraz w Łżewsku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Niska skuteczność sankcji

Sankcje nałożone na Rosję obejmują zakaz eksportu półprzewodników, które są główną przyczyną wstrzymywania produkcji samochodów w fabrykach.

Od firm, które pozostały w Rosji, opinia publiczna domaga się zmiany decyzji i wycofania z tamtejszego rynku. Chodzi m.in. o szwajcarską grupę spożywczą Nestle czy francuskie sieci Leroy Merlin, Decathlon oraz Auchan.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY