Aondo-Akaa: Niepełnosprawni, to ofiary wojny, o których się milczy [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dr Bawer Aondo-Akaa

Dr Bawer Aondo-Akaa / Fot. Facebook/ZespolMojaRodzina

Jest rzeczą tragiczną, kiedy jest wojna. Na Ukrainie ludzie pozostają bez opieki Ci, o których świat nie mówi, czyli ludzie z niepełnosprawnościami - mówił dr Aondo-Akaa w wywiadzie dla Mediów Narodowych.

Wojna na Ukrainie zbiera swoje żniwa, giną tysiące ludzi. A co z tymi, którzy nie mogą sami uciec?

Nie chcę wchodzić w rozważania molarne, czy należy pozostawiać ludzi niepełnosprawnych w domu podczas wojny. To jest dla mnie być, albo nie być

– dodał gość Mediów Narodowych, dr Aondo-Akaa

Zobacz też: Poświęcenie Rosji przez papieża i biskupów. Roty Niepodległości z apelem

Pomoc niepełnosprawnym, to chrześcijański obowiązek

Ja słyszałem, że jedna Pani siedziała w wannie podczas bombardowania i jej rodzina zostawiła jej w wannie na kilka dni jedzenie. Ta Pani wytrzymała kilka dni, zanim ktoś jej pomógł. Tych historii jest więcej.

Potrzebujemy Państwa modlitwy. Oprócz modlitwy potrzebujemy wsparcia szanownych widzów, wsparcia oczywiście pieniężnego. Jeśli Państwo macie taką możliwość, gorąco zachęcam. Chodzi o mikro wpłaty, niech to będzie 5 zł, 10 zł. Pomoże, to tym osobom będącym na Ukrainie. Tym ludziom, o których nikt nie myśli i którym nikt praktycznie, czasami nawet nie może pomóc. My Polacy wiemy komu pomagać. Umiemy odróżnić. Mamy kompas wbudowany dzięki Panu Bogu i Trójcy Przenajświętszej. I kto proszę Państwa jest prawdziwym uchodźcą, kto naprawdę potrzebuje pomocy, kto chce uciec od wojny i tego reżimu Putina, a od ludzi, którzy są nadal wykorzystywani przez ten diabelski reżim, np. na Białorusi.

– mówił dalej dr Aondo-Akaa

Doktor uważa, że nie ma czegoś takiego jak solidarność europejska:

Nie mamy wspólnych fundamentów, nie mamy cywilizacji chrześcijańskiej. Mówimy o krajach Europy, szeroko geopolitycznie. Nie ma czegoś takiego jak wspólne wartości, jak solidarność

– podkreślił gość Media Narodowe

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY