25 marca polskie parafie będą współuczestniczyć w poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Mario López R./Cathopic

Zwracam się, aby tego dnia we wszystkich kościołach w Polsce o godz. 17:00, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt - napisał abp Gądecki.

Polski Episkopat odpowiada na wezwanie Franciszka

W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka dotyczącą Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, zaapelował:

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

Zobacz też: Watykan oficjalnie: Poświęcenie Rosji i Ukrainy w jedności z biskupami świata

“Magia czy miłość?”

Sekretariat Fatimski zwraca uwagę na to, że nawrócenie Rosji dokona się jako owoc poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi przez Papieża z biskupami całego świata, oraz praktykowania nabożeństwa wynagradzającego w pierwsze soboty miesiąca. Na swojej stronie internetowej Sekretariat Fatimski pisze:

Zatem, oby znów nie zwyciężyło magiczne myślenie, iż akt Papieża sprawi, iż nastanie pokój i nawrócenie Rosji, bez naszego wysiłku i zaangażowania. Uczyńmy wszystko, co dla nas jest możliwe,  by zwyciężyła miłość do Matki Bożej, a słowa: „Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione” – stały się ciałem dzięki naszym czynom i podjętej modlitwie wynagradzającej w pierwsze soboty miesiąca.

Nowenna przygotowująca do poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

Niepokalane Serce Maryi, Święta Boża Rodzicielko i nasza najdroższa Matko. Spójrz na udrękę, w jakiej znajduje się Kościół i cała ludzkość wskutek rozpowszechnienia bezbożności, materializmu i prześladowania wiary katolickiej, błędów, przed jakimi ostrzegałaś w Fatimie.

Ty jesteś Pośredniczką wszelkich łask. Wyproś dla nas łaskę, by wszyscy biskupi na świecie, w jedności z papieżem, mogli 25 marca 2022 roku poświęcić Rosję i Ukrainę Twojemu Niepokalanemu Sercu. Mamy nadzieję, że poprzez tę konsekrację – tak jak powiedziałaś nam w Fatimie – w czasie wyznaczonym przez Boga, Rosja się nawróci, a ludzkości zostanie podarowana epoka pokoju. Mamy nadzieję, że poprzez tę konsekrację przybliży się triumf Twojego Niepokalanego Serca, a Kościół zostanie autentycznie odnowiony w chwale czystości wiary katolickiej, świętości liturgii i świętości chrześcijańskiego życia.

Królowo Różańca Świętego i nasza najdroższa Matko, zwróć swoje miłosierne oczy na papieża, biskupów i każdego z nas i wysłuchaj łaskawie naszej gorliwej i ufnej modlitwy. Amen.  

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY