Zatrzymano Polaka przewożącego nielegalnych imigrantów

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter/Maciej Wąsik

Podlaska policja zatrzymała obywatela Polski przewożącego osoby, które nielegalnie przekroczyły polsko-białoruską granicę. Mężczyzna w aucie przewoził pięć osób. Straż Graniczna podała w niedzielę, że na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 64 cudzoziemców.

Kierowca został zatrzymany

– Polak, który siedział za kierownicą, przewoził pięć osób, które nielegalnie przekroczyły granicę. To czterej obywatele Egiptu i jeden obywatel Syrii

– poinformował rzecznik podlaskiej policji.

Na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi w sumie 64 cudzoziemców, obywateli Iraku, Egiptu, Jemenu i Syrii – podała w niedzielę rano na Twitterze Straż Graniczna.

– Na odcinku PSG Bobrowniki zatrzymano kolejną grupę nielegalnych imigrantów, 15 osób, która przeszła przez rzekę Świsłocz

– podała SG.
https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1505448524011520003

Straż poinformowała też, że minionej doby zatrzymała czterech tzw. kurierów, którzy próbowali przewieźć osoby nielegalnie przebywające w kraju.

SG jeszcze w sobotę informowała, że zatrzymała dwójkę cudzoziemców – kobietę i mężczyznę – którzy próbowali wywieźć do Niemiec ośmiu mężczyzn, obywateli Iraku, Egiptu i Jemenu. Aby zmylić służby – jak podała SG – jeden z samochodów oznaczono jako pomoc humanitarna dla Ukrainy.

Od początku kryzysu migracyjnego, czyli od jesieni 2021 roku, na podlaskim odcinku granicy polsko-białoruskiej policja zatrzymała – jak podał w niedzielę Krupa – łącznie 388 osób, podejrzanych o pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy. Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy grozi do ośmiu lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Interia, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY