Adam Niedzielski naprawdę to powiedział: Koniec z maseczkami i sanitaryzmem. Wiadomo od kiedy [+WIDEO]

Dodano   9
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Minister zdrowia Adam Niedzielski / fot. Facebook/MZGOV

Adam Niedzielski goscił w czwartek na antenie Radia Plus w audycji red. Jacka Prusinowskiego. Minister zdrowia zapowiedział odejście od polityki sanitaryzmu.
  • Adam Niedzielski wystąpił w programie “Sedno Sprawy” Jacka Prusinowskiego
  • Minister zdrowia poinformował, że rząd planuje na początku kwietnia wprowadzić wielkie zmiany na płaszczyźnie obostrzeń sanitarnych
  • Szef resortu zarekomendował premierowi Morawieckiemu, by znieść wszystkie nakazy dotyczące maseczek, kwarantanny oraz izolacji
  • Niedzielski przyznał, że władza zaczyna traktować koronawirusa jako jedną ze zwykłych chorób
  • Zobacz także: Wołodymyr Zełenski: Rosyjskie lotnictwo zrzuciło superciężką bombę

Adam Niedzielski rekomenduje odejście od sanitaryzmu

Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania.

– poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które istnieją, ale mamy je pod kontrolą. Brak wzrostu obciążenia szpitalnego otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego.

– mówił minister w rozmowie na antenie Radia Plus.

Minister zdrowia zapowiedział, że wraz z początkiem kwietnia nastąpi koniec obowiązku zakładania maseczek i odbywania kwarantanny.

Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą.

– powiedział polityk w rozmowie z red. Prusinowskim.

Obostrzeń – jeśli chodzi o życie gospodarcze, już nie ma – są maseczki. Jednak nawet jeśli regulacyjnie zniesiemy je jako obowiązek, będziemy rekomendować zachowanie ich w transporcie czy dużych skupiskach. Perspektywą zniesienia tego obowiązku jest początek kwietnia.

– mówił wcześniej w rozmowie z “Faktem” minister zdrowia.

Niedzielski poinformował, że w czwartek resort odnotował 12 300 nowych zakażeń koronawirusem. Jest to jednak znacznie mniej infekcji niż w ubiegłym tygodniu.

Mamy blisko dziesięcioprocentowy spadek.

– podkreślił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF 24

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY