Polska zamiast Rosji w G20. O sprawie pisze “Dziennik Gazeta Prawna”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Polska

Szczyt G20 w Rzymie we Włoszech / fot. youtube

Polska zastąpi Rosję w grupie G20? O prestiżowe wyróżnienie zabiega minister rozwoju i technologii Piotr Nowak, a o sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Polska zastąpi Rosję?

Zobacz także: Wołodymyr Zełenski: Rozmowy z Rosją zaczynają brzmieć realistycznie

Reakcja naszych rozmówców jest bardzo pozytywna. Wszyscy obiecują wsparcie w tym kierunku (…) Nie ma miejsca dla Rosji, która zachowuje się w sposób tak brutalny, tak agresywny, w takiej organizacji.

– przekazał minister rozwoju i technologii Piotr Nowak.

Szef resortu odbył ostatnio spotkanie w Waszyngtonie z zastępcami amerykańskiego sekretarza stanu. Oprócz poparcia Stanów Zjednoczonych, niewątpliwie bardzo istotnego, potrzebne jest również poparcie innych państw członków.

Grupa G20 składa się z 19 państw i Unii Europejskiej. Jej celem jest między innymi koordynacja polityk finansowych. Przedstawiciele państw członkowskich spotykają się raz do roku.

W tej chwili członkami G20 są: Arabia Saudyjska, Argentyna, Australia, Brazylia, Chiny, Francja, Indie, Indonezja, Japonia, Kanada, Korea Południowa, Meksyk, Niemcy, Południowa Afryka, Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja, Unia Europejska, Wielka Brytania, Włochy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY