Adam Niedzielski powiedział, kiedy Polacy będą mogli w końcu zdjąć maseczki

Dodano   9
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski zagroził dymisją / fot. PAP/Tomasz Gzell

Adam Niedzielski wystąpił na antenie Polsat News, gdzie wypowiedział się na temat obowiązku zasłaniania ust i nosa. Szef resortu zdrowia jest zwolennikiem noszenia maseczek do końca marca.

Adam Niedzielski o obowiązku noszenia maseczki

Jestem zwolennikiem tego, żebyśmy na razie tych maseczek do końca marca nie zdejmowali.

– oświadczył na antenie Polsat News minister zdrowia.

Polityk już w lutym zapowiadał zupełne odejście od restrykcji sanitarnych. Plany rządzących “popsuła” jednak wojna na Ukrainie. Minister zdrowia sugeruje, że to właśnie uchodźcy wpłynęli na taką, a nie inną decyzję rządzących.

Podejmowanie teraz decyzji dotyczących np. tego, co dalej z maseczkami, musi troszeczkę zostać zawieszone. Myślę, że ta maseczka, te podstawowe zasady, które pozwalają zachować względnie to bezpieczeństwo epidemiczne – powinniśmy stosować. Ja jestem zwolennikiem, żebyśmy na razie tych maseczek do końca marca nie zdejmowali.

– podkreślił minister.

Zakończenie stanu pandemii może nastąpić w Polsce prędko. Ale stan zagrożenia pandemicznego utrzymamy w Polsce jeszcze przez jakiś czas, bo przypomnę, że to jest taka stopniowalność, i zanim jest stan pandemii, to jest stan zagrożenia pandemicznego.

– dodał.

Te decyzje, które będą dotyczyły maseczek, izolacji domowej, kwarantanny – to pewnie będą decyzje, które będą sumarycznie łączone. Rzeczywiście tak o tym myślimy z panem premierem, żeby kwiecień był tym okresem, kiedy podejmiemy te decyzje.

 przekonywał minister zdrowia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polsat News

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY