Łukaszenka ma nadzieję na spotkanie z papieżem Franciszkiem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Aleksander Łukaszenka

Aleksander Łukaszenka / Fot. PAP/EPA/ALEXANDER ASTAFYEV. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

“Białoruś podziela papieskie wezwanie do budowania braterstwa, z poszanowaniem kultury i tradycji narodów” – napisał Alaksandr Łukaszenka w liście do papieża Franciszka.

  • W niedzielę 13 marca przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na głowę Stolicy Piotrowej. 
  • Z tej okazji białoruski dyktator Alaksandr Łukaszenka skierował list do Franciszka.
  • W korespondencji prezydent Białorusi pogratulował Franciszkowi z okazji rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu.
  • Zobacz także: Rosja werbuje najemników z Afryki i Bliskiego Wschodu. Ile im płaci?

“Patrzymy w przyszłość z nadzieją”

– Białoruś podziela papieskie wezwanie do budowania braterstwa, z poszanowaniem kultury i tradycji narodów. Zgadzam się z papieżem, że jedyną prawnie istniejącą barierą może być tylko bariera przeciwko nienawiści i niesprawiedliwości, groźbom i narzucaniu cudzej woli

– napisał Łukaszenka w swoim liście cytowanym przez rossaprimavera.ru. 

Ponadto wyraził nadzieję na spotkanie z papieżem w niedalekiej przeszłości, na którym “osobiście omówimy te i inne tematy”. Białoruski przywódca w swoim liście ocenił też, że historia współdziałania Mińska oraz Watykanu, a także działalność Kościoła rzymskokatolickiego na Białorusi są “wyraźnym potwierdzeniem, że wszelkie kwestie można rozwiązać poprzez dialog, szacunek i zaufanie, aby wzmocnić i rozszerzyć więzy”. 

W liście dyktatora znalazła się też wzmianka o tym, że dyktator uważa ten rok za “szczególny we współpracy dwustronnej i w życiu Białorusinów”. W 2022 roku mija bowiem 30 lat od nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Białorusią a Watykanem. To też 500. rocznica wydania pierwszego modlitewnika w języku białoruskim oraz 1030. rocznica od powstania na Białorusi pierwszej chrześcijańskiej diecezji. 

– Pamiętamy przeszłość z dumą i patrzymy w przyszłość z nadzieją

– napisał Białoruski dyktator.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

gazeta.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY