Bąkiewicz apeluje: Tusk, Ochojska i inni powinni zostać skazani za zdradę

WAŻNE
Dodano   9
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz i Donald Tusk

Robert Bąkiewicz i Donald Tusk / Fot. Wikimedia Commons

Polscy europosłowie, reprezentujący tzw. totalną opozycję w Parlamencie Europejskim, w tym także przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk, nawołują i prawdopodobnie również inspirują działania wymierzone w interesy oraz dobro państwa polskiego. Przedstawiciele PO i Lewicy biorą udział w przygotowaniu sankcji przeciwko Polsce, w Parlamencie wielokrotnie głosowali i wzywali do karania naszego kraju oraz odebraniem należnych nam funduszy - napisał Robert Bąkiewicz w liście do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Zobacz także: Rosja nie zarobi już w Polsce? Posłowie proponują odważne przepisy

Przewodniczący Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości” zaapelował do ministra sprawiedliwości o postawienie oskarżenia o zdradę dyplomatyczną wobec polityków “totalnej opozycji” m.in. Donalda Tuska, Janiny Ochojskiej i innych.

Państwo polskie nie może tolerować lekceważenia praworządności. Dlatego wzywam pana ministra, jako Prokuratora Generalnego, do podjęcia kroków zmierzających do postawienia europosłów i polityków, działających na szkodę państwa polskiego, w stan oskarżenia z art. 129 o zdradzie dyplomatycznej. Należy także rozważyć czy ich działalność, w obecnej sytuacji zagrożenia naszego bezpieczeństwa, nie podlega pod zarzuty osłabiania obronności Polski – stwierdził.

Zdaniem Roberta Bąkiewicza takie działania są konieczne, aby można było mówić w Polsce o zasadzie równości wobec prawa.

Bezczynność instytucji państwowych, wobec jawnych działań na szkodę Polski, jest przejawem kryzysu praworządności. Oznacza bowiem, że łamana jest zasada równości wobec prawa, a politycy zostają wyjęci spod rygorów Kodeksu Karnego – wskazał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY