Co z polskimi autami elektrycznymi i gazem łupkowym? Poseł PiS odpowiedział na Twitterze

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kazimierz Smoliński gościem PrawySpace

Kazimierz Smoliński gościem PrawySpace / Fot Twitter

Kolejne z cyklicznych spotkań na Twitterze twórców #PrawySpace, gościło Kazimierza Smolińskiego, byłego wiceministra infrastruktury w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, który odpowiadał na pytania gości pokoju, jak również opowiadał ciekawostki z życia oraz komentował sytuację na świecie i w Polsce.
  • Kolejna możliwość debat internetowych na twitterowych tzw. pokojach przynosi owoce.
  • Twitterowicze stworzyli pokój o nazwie “PrawySpace”, gdzie zaprasza się polityków do dyskusji z użytkownikami Twittera.
  • W tym tygodniu zaproszono Kazimierza Smolińskiego z PIS.
  • Zobacz także: Rosja wyprzedziła w tym niechlubnym rankingu Koreę Północną

Ciekawa dyskusja

Spotkanie z Posłem Kazimierzem Smolińskim na Twitterze odbyło się w poniedziałek 7 marca o godzinie 20.00. To już cykliczna inicjatywa grupy twiterrowiczów. Tym razem inicjatorami, a raczej inicjatorkami, były trzy panie o nickach: Hiacynta. Magdalenka oraz malbojko. Na wstępie panie prowadzące przywitały gościa i prowadziły luźną konwersację, po czym zadały swoje pytania i oddały głos zgromadzonym słuchaczom pokoju. Pytań było jak zawsze sporo i były bardzo ciekawe. W imieniu Mediów Narodowych swoje pytania zadał Prawicowo.

Pierwsze pytanie dotyczy inwestycji w rozwój aut polskich. Drugie pytanie dotyczy gazu łupkowego, jak Polska podchodzi do wydobycia gazu łupkowego?

– pytał Prawicowo.

Co do budowy nowych aut polskich, to ten projekt jest realizowany, Może trochę zbyt optymistycznie podeszliśmy do tego, że to łatwo zrobić, Największy problem to jest jednak kwestia akumulatorów i przechowywania tej energii. Pracujemy nad tym, chcemy ten polski samochód stworzyć. Prace cały czas trwają. To dopiero minęło kilka lat, czasami trzeba dłużej… ale nie chcę się tu specjalnie wypowiadać, bo ostatnio trochę zacząłem mniej śledzić ten temat…

– odpowiedział minister Smoliński.

Wyczerpujące odpowiedzi

…natomiast jeżeli chodzi o gaz łupkowy, to temat jest cały czas aktualny, natomiast wycofanie się inwestorów amerykańskich wynikał z dwóch powodów. Pierwszy to bardzo opieszała procedura zezwoleń, przez poprzednią ekipę rządową. I to zniechęcało do dalszych poszukiwań, a te poszukiwania, które były, były realizowane i odwierty wskazywały, że gaz jest na dużo niższym poziomie, czyli dużo głębiej niż pierwotnie zakładano. Ale już poszukiwano miejsca, gdzie być może jest on płycej, ale inwestorzy się wycofali.

– odpowiedział na drugie pytanie minister.

No my sami nie jesteśmy w stanie tego robić, bo nie mamy takiej technologii, właściwie główną technologie mają amerykanie więc przy tej głębokości w tej chwili, się nie opłaca go wydobywać. Czekamy, aż amerykanie o opracują technologie, które będą mogły wydobywać gaz z głębszych pokładów. Ale to tak szybko nie nastąpi, ponieważ dopóki amerykanie mają u siebie na płytko gaz łupkowy no to też nie szukają technologii głębszego wydobycia. Bo ona jest droższa i wydobywają go z tych płytkich pokładów.

– dodał Smoliński.

Rozmowę można wysłuchać pod podanym niżej linkiem.

https://twitter.com/rem_tene/status/1500908732351492106

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY