Sejm chce przyjąć skandaliczne przepisy zawarte w ustawie o pomocy Ukraińcom [+OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sejm

ejm rozpoczął zaplanowane na dwa dni posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. projektem ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Rada Ministrów przyjęła ten projekt w poniedziałek. / fot. PAP/Leszek Szymański Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Sejm rozpoczął zaplanowane na dwa dni posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. projektem ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Rada Ministrów przyjęła ten projekt w poniedziałek.

Sejm chce przyjąć skandaliczne przepisy

Projekt ustawy zakłada umożliwienie uchodźcom chcącym pozostać w Polsce m.in. podjęcie pracy oraz dostęp do opieki zdrowotnej i edukacji. Ustawa przewiduje również wsparcie finansowe dla tych, którzy przyjmą pod swój dach obywateli Ukrainy (otrzymają od państwa 40 zł dziennie, czyli ok. 1200 zł miesięcznie przez okres dwóch miesięcy).

Najbardziej skandalicznym zapisem w projekcie ustawy jest gwarancja bezkarności funkcjonariuszy publicznych za złamanie dyscypliny finansów publicznych nie tylko w czasie wojny lub stanu wyjątkowego, ale też w czasie epidemii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Media Narodowe

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY