Izraelskie naloty na Syrię. Kilka ofiar śmiertelnych

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. screen

Syryjskie media donoszą o izraelskim nalocie w rejonie Damaszku. W okolicy słychać było wybuchy. Armia syryjska przekazała, że zginęły dwie osoby.
  • W poniedziałek rano, Izrael przeprowadził atak na cele w rejonie Damaszku w Syrii.
  • Według wojskowych źródeł, syryjski system przeciwlotniczy przechwycił kilka pocisków, lecz kilka trafiło w cel.
  • W wyniku ataku potwierdzono śmierć dwóch osób.
  • Intensywne ataki Izraela na Syrię trwają od co najmniej początku lutego bieżącego roku.
  • Zobacz także: Rosyjski sondaż: Olbrzymie poparcie dla wojny na Ukrainie

Jak poinformowały syryjskie media, w poniedziałek rano Izrael przeprowadził nalot w rejonie Damaszku. Według syryjskiej agencji informacyjnej SANA stało się to około 5 nad ranem.

W okolicy odnotowano również eksplozje. Telewizja państwowa poinformowała, że w odpowiedzi na izraelską agresję uruchomiono systemy obrony powietrznej kraju. Jak wskazało źródło w syryjskiej armii, ostatecznie izraelskie pociski trafiły w kilka celów w rejonie Damaszku, a w ich wyniku zginęły dwie osoby.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Pod koniec lutego syryjskie media poinformowały, że systemy obrony przeciwlotniczej tego kraju zostały aktywowane po izraelskim nalocie w rejonie Damaszku.

W okolicy zgłoszono ciężkie wybuchy. Źródło w armii syryjskiej podało, że podczas nalotu zginęło trzech żołnierzy i zostało uszkodzonych kilka budynków. Stwierdzono nawet, że syryjskie systemy obrony powietrznej przechwyciły większość pocisków.

W podobnym czasie Izrael przeprowadził również naloty na obszar Kuneitry. Źródła wskazywały, że wyrządziły one szkody, a sam atak został przeprowadzony ze Wzgórz Golan przy użyciu pocisku typu ziemia-ziemia.

Według źródła, nalot spowodował szkody i został przeprowadzony ze Wzgórz Golan przy użyciu pocisków ziemia-ziemiaW zeszłym miesiącu izraelskie naloty w pobliżu Damaszku zabiły dwóch syryjskich żołnierzy i czterech wspieranych przez Iran bojowników milicji, powiedział obserwator wojenny.

israelnationalnews.com, aljazeera.com

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY