Tajemnicza śmierć żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej na granicy z Białorusią

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rosja

Żołnierz WOT / Fot. Youtube

Tragiczne wieści płyną z granicy polsko-białoruskiej, której wciąż pilnują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. W ostatnich dniach doszło tam do śmierci kolejnego żołnierza. Informację tę przekazała 1. Podlaska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej. Okoliczności śmierci mężczyzny bada prokuratura.

Granica polsko-białoruska. Nie żyje polski żołnierz

Jak informuje portal O2.pl, na początku marca zmarł jeden z żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, strzegący porządku na wschodniej granicy z Białorusią. Informację tę potwierdził portalowi rzecznik 1. Podlaskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, kpt. Łukasz Wilczewski.

– Potwierdzam, że w dniu 2 marca br. nad ranem zmarł żołnierz 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. (…) Żołnierz wstąpił do Wojsk Obrony Terytorialnej w 2020 roku jako rezerwista. W 1998 roku ukończył Szkołę Podchorążych Rezerwy 

– przekazał kapitan Wilczewski w rozmowie z O2.pl.

O śmierci mężczyzny została powiadomiona Żandarmeria Wojskowa. Dokładne okoliczności śmierci ustala też prokuratura. Jak wskazuje jednak O2.pl, żołnierz WOT mógł popełnić samobójstwo.

Nie jest to pierwsza śmierć poniesiona przez polskiego żołnierza na granicy polsko-białoruskiej. Przypomnijmy, że w połowie listopada ubiegłego roku zginął żołnierz z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.Za przyczynę śmierci uznano postrzał z broni służbowej. W zdarzeniu “nie uczestniczyły osoby trzecie”.

Kolejny żołnierz zginął pod koniec stycznia w Białowieży. Był to członek 9. Brygady Kawalerii Pancernej, a jego śmierć zakwalifikowano jako nieszczęśliwy wypadek.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu). Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123 (czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00).

Spis organizacji pomocowych i więcej informacji znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

O2, Fakt

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY