Abramowicz miał udziały w firmie produkującej stal na rosyjskie czołgi! Sprzedał je tuż przed inwazją

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Roman Abramowicz

Roman Abramowicz / Fot. Wikipedia

Roman Abramowicz zdecydował się na sprzedaż Chelsea. Klub, który został przez niego kupiony w 2003 roku, dzięki pieniądzom rosyjskiego oligarchy sięgnął po ponad 20 trofeów, w tym tych najważniejszych. Teraz jednak Abramowicz może zostać objęty sankcjami z powodu wojny, jaką Rosja wywołała w Ukrainie. Brytyjskie media ujawniają, jakie związki z rosyjską machiną wojenną miał właściciel londyńskiego klubu.

  • Roman Abramowicz przez lata zbudował na Stamford Bridge klub, który bił się i zdobywał najważniejsze trofea w kraju i na świecie, w tym pięć mistrzostw Anglii oraz dwie Ligi Mistrzów. 
  • Czas panowania rosyjskiego oligarchy kończy się jednak, a to wszystko z powodu wojny w Ukrainie wywołanej inwazją Federacji Rosyjskiej.
  • Jak donosi „Daily Mail”, Abramowicz ma mocne powiązania z firmą Evraz, która produkuje stal do rosyjskich czołgów. 
  • Zobacz także: Antony Blinken: Jesteśmy gotowi na konflikt z Rosją

Świat zachodu nakłada na Rosję kolejne sankcje. Te obejmują także rosyjskich oligarchów mniej lub bardziej związanych z prezydentem Władimirem Putinem. Sankcje grożą także Abramowiczowi, dlatego ten postanowił po 19 latach sprzedać Chelsea. Jego obawy nie są bezpodstawne, bowiem jak donosi „Daily Mail”, Abramowicz ma mocne powiązania z firmą Evraz, która produkuje stal do rosyjskich czołgów. Tych samych, które wykorzystywane są w krwawej inwazji na Ukrainę.

Brytyjczycy właśnie przez firmę Evraz chcą udowodnić związek Romana Abramowicza z Władimirem Putinem. Właściciel Chelsea miał posiadać w niej aż 28,64 procenta udziałów. Czas przeszły nie jest przypadkowy, bowiem z doniesien „Daily Mail” wynika również, że Roman Abramowicz miał sprzedać swoje udziału ledwie… osiem dni przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Tym samym może być trudniej udowodnić mu powiązania z rosyjską machiną wojenną.

55-letni Abramowicz jest jednym z najbogatszych obywateli Rosji (ma też obywatelstwa Izraela i Portugalii), a przy tym człowiekiem z bliskiego kręgu rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Super Express

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY