„40 Dni dla Życia”. 588 miast na całym świecie łączy się w modlitwie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

2 marca po raz kolejny wystartowała inicjatywa środowisk pro-life „40 Dni dla Życia”. Jak podkreślają organizatorzy, tegoroczna odsłona akcji jest największa w historii, gdyż bierze w niej udział 588 miast na całym świecie, m.in. w Japonii oraz na Kubie.

Zobacz także:

Kampania „40 Dni dla Życia” pierwszy raz odbyła się w 2007 roku. Została zainicjowana przez amerykańskie środowiska pro-life. Wśród tegorocznych uczestników jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej. Organizacja bierze udział w akcji po raz jedenasty. W diecezji legnickiej inicjatywa rozpoczęła się w Środę Popielcową o godzinie 13.00 i zakończy w Niedzielę Palmową o godzinie 13.00.

Każdy, kto chce się włączyć w akcję, wybiera sobie dogodny dla siebie termin i godzinę, następnie poprzez kontakt z koordynatorami wydarzenia wpisuje się do kalendarza modlitwy umieszczonego na stronie internetowej, zobowiązując się tym samym do poświęcenia całej godziny na modlitwę w naszej sprawie. Może to być Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, rozważanie Pisma Świętego, litanie itd. Najważniejsze, by modlitwa trwała cała godzinę, bo tylko wtedy możemy mówić o nieprzerwanej modlitwie.

Zapisy są przyjmowane telefonicznie pod numerem 513 129 362 oraz mailowo [email protected] lub przez formularz na stronie 40DniDlaZycia.pl, gdzie dostępny jest ten kalendarz zapisów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

marsz.info, 40dnidlazycia.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY