Warszawa: Marsz ku czci niezłomnych [+FOTO, WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Żołnierze Wyklęci

Żołnierze Wyklęci / Źródło: IPN

We wtorek ulicami Warszawy z okazji święta Żołnierzy Wyklętych przeszedł "Marsz ku czci niezłomnych". Organizatorem wydarzenia były Roty Niepodległości oraz stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Wcześniej na ul. Rakowieckiej przed budynkiem byłego więzienia umieszczone zostały wieńce i znicze ku czci pomordowanych ubeckich katowniach żołnierzy.
  • 1 marca z okazji święta Żołnierzy Wyklętych, Roty Niepodległości zorganizowały marz ku ich pamięci.
  • Przed ubecką katownią przedstawiciele złożyli kwiaty oraz znicze, aby upamiętnić bohaterską podstawę działaczy powojennego podziemia.
  • W trakcie przemarszu doszło również do małej blokady ze strony lewackich bojówek, lecz szybko zostały one usunięte przez kordon policji.
  • Po przybyciu na Plac Trzech Krzyży, prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz wygłosił okolicznościową przemowę.
  • Następnie wszyscy uczestnicy odśpiewali patriotyczną pieśń “Roty” autorstwa Marii Konopnickiej.
  • Zobacz także: Przemyśl. Kibice Polonii, Czuwaj i JKS Jarosław robią porządek z “inżynierami” napadającymi kobiety [+WIDEO]

Składamy wieniec pod bramą więzienia na Rakowieckiej. Było to miejsce kaźni wielu patriotów i bohaterów, w tym rtm. Witolda Pileckiego i gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”

– czytamy w relacji wydarzenia.

Nie obyło się również bez prowokacji i zaczepek ze strony lewackich organizacji, które starały się przeszkodzić w uczczeniu pamięci narodowych bohaterów, którzy ginęli za ojczyznę w czasach komunistycznej Polski Ludowej. Jednakże dzięki interwencji policji, tęczowi prowokatorzy zostali odsunięci od trasy przemarszu.

Po przybyciu pod Plac Trzech Krzyży uczestnicy odśpiewali wspólnie pieśń patriotyczną “Roty” autorstwa Marii Konopnickiej.

Organizatorzy wcześniej planowali również przybyć pod budynek ambasady rosyjskiej, aby wyrazić swoje oburzenie na fakt rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainę, z którą obecnie zmaga się świat, a także przyjść pod ambasadę niemiecką, gdzie tamtejsze rządy bardzo opieszale przeciwstawiali się Kremlowi. Jednakże, ze względu na okoliczności zrezygnowano z tego pomysłu.

Idziemy jak co roku na Plac Trzech Krzyży. Wsłuchując się w głos ludzi, postanowiłem, że w dniu dzisiejszym nie będziemy kierowali się pod ambasadę Rosji i Niemiec

– poinformował prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

medianarodowe.com, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY